Félő, hogy a tanúk befolyásolásával akarják megakadályozni egyesek, hogy kiderüljön az igazság – nyilatkozta lapunknak Horváth Csaba, a Vas megyei cigány önkormányzat elnöke. Mint korábban megírtuk: decemberben több kisebbségi vezető sajtótájékoztatón közölte: ezer vagy éppen ötszáz forintért, munka- és pályázati ígéretek fejében toboroztak a szocialisták a roma lakosság körében tagságot. Legalább 400-500 romáról van szó, akikkel pénzért töltették ki a belépési nyilatkozatokat. A bejelentést követően az egyik érintett, Szabó Bálint, a Fiatal Baloldal – Ifjú Szocialisták (Fibisz) helyi elnöke rágalmazásért feljelentette Horváthot és a másik hat önkormányzati vezetőt. – Az első tárgyalás február végén volt, ahol a romák a bíróság előtt is állították: pénzt ígértek nekik a tagságért – közölte lapunkkal Horváth Csaba. Elmondta azt is: tegnap telefonon kérte a segítségét az egyik tanú, Kulcs István, állítva, hogy Szabó Bálint és három társa megpróbálta lebeszélni a tanúskodásról. A tanú feljelentést tett a rendőrségen zaklatás miatt.
Mint korábban megírtuk, a tagságvásárlási botrány miatt a párt megyei etikai bizottsága nemrégiben kizárta a vasi MSZP-ből Szabó Bálintot, Tóth Csabát, a párt megyei alelnökét és Táncsics Pétert, a kőszegi, hirtelen felduzzasztott alapszervezet elnökét, mert bizonyítva látta, hogy „nem megfelelő” beszervezések történtek. A kizárások ügyében végleges döntést az MSZP országos fóruma hoz. Sajtóhírek szerint az ország egyik leggazdagabb vállalkozója, Leisztinger Tamás embereként emlegetik a felduzzasztott szervezet szavazataival gyors karriert befutó Tóth Csabát, aki ezt cáfolta.
Szabó Bálint a Magyar Nemzetnek elmondta: nem lepi meg, hogy zaklatással vádolják, hiszen nem ez az első hamis tanúvallomás ebben az ügyben. – A történtek azt jelzik, hogy az MSZP helyi belháborúja a városi és a megyei vezetés között eldurvult, a cél a mindenáron való lejáratás. Elgondolkodtató, hogy az állítólag nyár óta folyó tagtoborzást csak decemberben leplezte le Horváth Csaba – tette hozzá.

Erős fordulat következik az időjárásban, kiadták a riasztást