Madárinfluenza ellen mozgósított katonák

Hírösszefoglaló
2004. 03. 04. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A hadsereget is mozgósították tegnap Japánban, miután az egészségügyi hatóságok a madárinfluenza újabb gócpontját találták meg az ázsiai országban. A katonák elsősorban a fertőtlenítésben segédkeznek. A betegség H5N1-es vírustörzse a kiotói prefektúra nyugati felében lévő egyik baromfitelepen ütötte fel a fejét, és hozzávetőleg 67 ezer csirkét ölt meg a múlt héten – adta hírül a Reuters. Az egészségügyi hatóságok dolgozói tegnap megkezdték a megmaradt szárnyasok kiirtását, egyúttal a farm harminc kilométeres körzetében megtiltották a baromfi és a tojás szállítását.
Japán a mostani előtt a betegség két kitörését jelentette be területéről: az elsőt januárban, a másikat alig egy héttel ezelőtt. A madarak pusztulását mindkét esetben a kór H5N1-es vírustörzse okozta, amely Ázsia-szerte már 22 ember halálát okozta. Az elhunytak minden esetben fertőzött madarakkal érintkezve kapták el a halálos kórokozót.
Eközben Indonéziában már 372-re emelkedett a szúnyogok terjesztette dengue-láz áldozatainak száma, januártól már csaknem 25 ezren betegedtek meg – adta hírül az MTI.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.