A Magyar Posta Rt. 110 városban szombaton is elrendelte a kézbesítést annak érdekében, hogy a budaörsi logisztikai központban a napokban feltorlódott küldeményeket még a héten megkapják a címzettek – közölte Tomecskó Tamás, a posta szóvivője. Hozzátette: az elmaradás 95 százalékát péntek reggelre már feldolgozták, s elindult a levelek és a csomagok kézbesítése, így legkésőbb hétfőn mindegyik eljut a címzettekhez. Elmondta, már megoldották azokat a problémákat, amelyek a torlódáshoz vezettek. Így például folyamatosan vesznek fel dolgozókat a hiányzók helyére, s diákokat is foglalkoztatnak.
A logisztikai központban a hét elejére több százezer küldemény torlódott fel, mert a szükséges 1100 fő helyett egyharmaddal kevesebb kezdte meg a munkát március elején. Több száz dolgozó azért mondott fel, mert korábbi munkahelyükhöz képest több órát vett volna igénybe a napi bejárás, és ezt nem kompenzálta volna a vezetőség által felajánlott kétszázalékos béremelés. Szivi László, a társaság vezérigazgató-helyettese ezzel kapcsolatban elmondta: a posta nem tud máshol állást biztosítani, ezért kénytelen megválni azoktól a dolgozóktól, akik nem vállalták a munkát a cég új, budaörsi központjában.
Az egyik napilap tegnapi számában pedig arról számolt be, hogy idegösszeomlással kórházba került a logisztikai központ küldemények feldolgozásáért felelős vezetője.

Itt vannak a hatos lottó nyerőszámai – ön nyert valamit?