Személyes bosszúnak és rágalomnak tartja az ellene felhozott vádakat Farkas Jenő, a VII. kerületi roma kisebbségi önkormányzat elnöke.
Mint arról lapunkban tegnap beszámoltunk, két bejelentés is érkezett Farkas Jenő ellen az önkormányzat vezetőihez. A beadványok szerint a kisebbségi önkormányzat elnöke az egyik esetben nyolcszázezer forintot kért el egy asszonytól annak fejében, hogy segít neki lakáshoz jutni. A lakásügyekben döntő szociális bizottság tagjainak megvesztegetésére kellett volna – áll a bejelentésben. A másik esetben Farkas Jenő egy férfitól utólag próbált meg pénzt kérni, mert szerinte a segítsége nélkül nem kapott volna szociális bérlakást az önkormányzattól. A bejelentéseket már eljuttatták a rendőrségre.
Farkas Jenő lapunknak elmondta: az asszonnyal – aki egyébként rokona – korábban összeveszett, s szerinte a nő így próbál meg bosszút állni rajta. A másik esetet szintén rágalomnak tartja: bár már sokaknak segített lakáshoz jutni, pénzt még sosem kért ezért. Szerinte a rágalomhadjárat most azért indult be ellene, mert március elseje óta ismét ő a kerületi roma kisebbségi önkormányzat elnöke. Az előző ciklusban is ő töltötte be ezt a tisztséget, a választások óta eltelt másfél évben azonban nem ő volt az elnök.
A bejelentést tevő asszony, Farkas Anasztázia ugyanakkor azt állítja: ő legalább tíz emberről tud, akiktől Farkas Jenő pénzt kért a segítségéért, s mindenkitől több százezer forintot próbált meg beszedni.
Két új program indul a fiataloknak, több tíz milliárd forinttal támogatja a kormány
