Egy év börtönt kapott lapunk főszerkesztője

Fegyvertartási engedélye meghosszabbításának elmulasztása miatt lőfegyverrel való visszaélés bűntettének vádjával tegnap első fokon egy év szabadságvesztésre ítélte a bíróság Liszkay Gábort, a Magyar Nemzet igazgató-főszerkesztőjét. A büntetés végrehajtását kétéves időtartamra felfüggesztették. Nehéz-Posony István ügyvéd, Liszkay Gábor védője szerint gondatlanság történt, és az ilyen jellegű magatartást a törvény nem rendeli büntetni.

2004. 04. 28. 20:06
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A budapesti XI. és XXII. kerületi ügyészség 2004. január 26-án lőfegyverrel visszaélés bűntettének elkövetésével vádolta meg a Magyar Nemzet főszerkesztőjét. A tegnapi tárgyaláson Liszkay Gábort egy év szabadságvesztésre ítélték, két évre felfüggesztve.
Nehéz-Posony István, Liszkay Gábor ügyvédje érdeklődésünkre közölte: védence a lejárt fegyvertartási engedélyét elmulasztotta meghosszabbítani, de az ilyen jellegű gondatlan magatartást a törvény nem rendeli büntetni. Szavai szerint a bíróság a lejárt engedély meghosszabításának elmulasztása miatt szándékosságot feltételezett, elsőfokú ítéletében illegális fegyvervásárlóhoz hasonlóan ítélte el ügyfelét, és nem adott előzetes mentesítést. – Ez azt jelenti, hogy a határozat jogerőre emelkedése esetén védencemnek két évig priusza lenne, pedig csak az engedély időbeli keretét lépte túl. Természetesen fellebbezést nyújtottunk be – tette hozzá az ügyvéd.
Liszkay Gábor szerint az ítélet olyan súlyú, mintha a kínai piacon Uzi és Kalasnyikov géppisztolyokat vásárolt volna. – Nehéz-Posony Istvánnal együtt jogi képtelenségnek tartjuk az ítéletet. Következésképpen azt kell mondanom, hogy ami a bíróságon történt, az a hatalom egy újabb durva támadása a Magyar Nemzet és általában az ellenzéki hangok ellen. Ezeknek a megfélemlítő akcióknak azonban eddig sem volt, és ezután sem lesz eredménye – fogalmazott lapunk főszerkesztője.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.