A találkozósorozatot azzal a céllal rendezték meg, hogy a nyolc közép-európai ország (Magyarország, Szlovákia, Csehország, Lengyelország, Horvátország, Bosznia-Hercegovina, Ausztria és Szlovénia) EU-csatlakozását zökkenőmentessé tegyék, azt lelkileg sokkal könnyebben fogadják be az országok lakosai. A zárásra hazánkból tízezer zarándokot várnak, összesen körülbelül százezren lesznek Közép-Európa egyik leghíresebb búcsújáró helyén.
A kegytemplomban négy, magyar főurak által állíttatott kápolna van, a Szent László-kápolnában van eltemetve az alapító Szelepcsényi György esztergomi érsek. E kápolnában volt 1975. május 15-től 1991. május 3-ig az 1975. május 6-án Bécsben elhunyt Mindszenty József bíboros, hercegprímás sírja is. A főpapot 1991. május 4-én Esztergomban temették el véglegesen.
Az eseményen többek közt jelen lesz Mádl Ferenc államfő is, az ünnepi szentmisét pedig Angelo Sodano bíboros államtitkár fogja celebrálni.
Álarcos betörő fosztotta ki Michel Platini házát
