Kockázatos a magyar tőkepiac

2004. 05. 17. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gazdaságpolitikai és főleg költségvetési lépéseket sürget a jegybank annak érdekében, hogy az idei és jövő évre kitűzött hiánycélok megvalósulhassanak. Az indoklás szerint ellensúlyozni kell a már eldöntött deficitnövelő intézkedések hatását. Az MNB tegnap kiadott inflációs jelentése szerint a magyar gazdaság ingadozó tőkepiaci megítélésében legfontosabb szerepe a hazai gazdaság mutatószámainak van.
Kockázati tényezőt jelent, hogy a magyar gazdaság tőkepiaci megítélése változékony – áll a Magyar Nemzeti Bank (MNB) legfrissebb inflációs jelentésében. A jegybank szerint Magyarország kockázati megítélésének ingadozásához a hazai tényezőkön kívül külső folyamatok is hozzájárultak, többek között az, hogy a nemzetközi tőkepiacokon mérséklődött a kockázatvállalási hajlandóság, e tendencia pedig megemelheti a forintbefektetésektől elvárt kamatfelárat. A kockázati megítélés alakulásában azonban a magyar gazdaság mutatószámainak van a legfontosabb szerepe – állapítja meg az MNB jelentése.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.