Olasz drogcsempészek őrizetben

Zsilka László
2004. 06. 07. 16:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Rekordmennyiségű, 46 kilogramm kokaint találtak a magyar vámosok két olasz állampolgár kocsijában Vasvárnál. Hazánkban ekkora tételre még sohasem bukkantak a hatóságok a kábítószerek közül a legdrágább kokainból. A szombat hajnali fogás értéke 700 millió forint – mondta lapunknak Sipos Jenő, a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnokságának (VPOP) szóvivője. A VPOP térségi mobil csoportja közúti ellenőrzéskor fedezte fel az illegális szállítmányt. Megállítottak egy olasz rendszámú kisbuszt, amelynek oldalburkolatából hiányzott néhány csavar. Ez keltette fel a vámosok érdeklődését. A borítás mögött harminchat csomag kokaint leltek. Őrizetbe vették a furgonban utazó két olasz férfit, akik még nem tettek vallomást arról, hogy hol és kik rakták a járműbe a tasakokat, és mi lett volna a rendeltetési helye a drognak. Az eljárást az ügyben a VPOP folytatja le. Kezdeményezték az olaszok előzetes letartóztatásba helyezését kábítószerrel való visszaélés megalapozott gyanúja miatt.
Magyarország európai uniós csatlakozása óta a mobil csoportok nemcsak a határhoz közel fekvő helyeken, hanem az ország bármely pontján intézkedhetnek. Céljuk, hogy megakadályozzák a csempészetet, a védett állatok, a műkincsek illegális kereskedelmét.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.