Harminc napra felfüggesztette a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) a Brau Union Hungária Rt. részvényeire tett újabb ajánlatot. A Heineken-csoporthoz tartozó Brau Immobilien GmbH két hete vételi ajánlatot tett a magyar sörgyártó részvényeire. Az ajánlatban a 3000 forint névértékű törzs- és osztalékelsőbbségi részvényekre papíronként 16 362 forint szerepel. A tegnapi felfüggesztést a PSZÁF azzal indokolta, hogy az ajánlatban a részvényekért fizetendő ellenérték számítási módjának elbírálásához szakvéleményt kell beszereznie. A Brau Immobilien az ajánlati ár megállapításánál a vállalat értékét diszkontált cash flow módszerrel számította ki, azt az időszakot véve figyelembe, amely megelőzte a Heineken International B. V. 2003. október 15-i tulajdonszerzését a Brau-csoportban. Az október 22-i ajánlati ár közel 33 százalékkal magasabb, mint amit korábban kínáltak a söripari cég részvényeiért.
A Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetsége (Tebész) közölte, hogy az újabb ajánlat továbbra sem elfogadható, sőt a vállalatértékelési módszer sem megfelelő. A Tebész álláspontja szerint a vevő által alkalmazott vállalatértékelési módszer „túl sok szubjektív elemet tartalmaz, így eredménye tetszés szerint manipulálható”.
Jogerős ítélet született abban a perben, amelyet a Tebész indított a Brau Union felvásárlási ügye kapcsán a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete ellen. A Fővárosi Bíróság ítéletében kimondta, hogy a Tebésznek mint részvényesnek nincs joga perelni a befolyásszerzés kapcsán keletkezett felügyeleti határozatokat. A Tebész azt a felügyeleti határozatot támadta meg, amelyben a PSZÁF megállapította, hogy a Brau részvényeire nyilvános vételi ajánlatot tett Amstel Rt. megsértette ugyan a befolyásszerzési szabályokat, de a PSZÁF mindössze egymillió forintos bírsággal sújtotta az Amstelt.

Így alakulnak az üzemanyagárak – nem mindegy, hol tankolsz