A képviselő lapunknak elismerte: feladatköre az lesz, hogy az atomerőműből származó hulladékok elhelyezését segítsen megoldani Magyarországon. Bátaapátiban már a nyolcvanas években megpróbáltak létrehozni egy erre a célra szolgáló létesítményt, ám Ófalu tiltakozása meghiúsította az elképzelést. Wekler Mecseknádasd tanácselnökeként, a tároló elleni tiltakozásnak köszönhette politikai karrierjét. Információink szerint az elkövetkezendő időkben felmerülhet az is, hogy Bátaapáti helyett máshol helyezzék el a radioaktív hulladékokat, például az egykori pécsi uránbánya területén. Erre irányuló kérdésünkre Wekler annyit mondott: ha van más alternatíva, akkor azt a megfelelő időben nyilvánosságra hozzák majd. László Boglár kormányszóvivő mára ígért tájékoztatást az ügyben.
A kormányfő megbízottja
Wekler Ferencet, a parlament nemrég távozni kényszerült alelnökét személyes megbízottjának nevezte ki Gyurcsány Ferenc miniszterelnök az atomerőművekben keletkezett radioaktív hulladékok elhelyezésének megoldására – tudtuk meg. Wekler korábban a legfőbb ellenzője volt egy ilyen beruházásnak, amelyet Bátaapátiban hoznának létre.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!