Nem tekinthető Ferencváros MSZP-s alpolgármesterének Paál Kálmán, aki kilépett a párt frakciójából és helyi szervezetéből is – közölte lapunkkal Bánsághi Tamás, a IX. kerületi MSZP elnöke, aki szintén alpolgármester, de – főként az úgynevezett Gastorg-ügy miatt – minden hatáskörét elvonta Gegesy Ferenc, a kerület vezetője. – A párt ferencvárosi, összevont taggyűlése a múlt héten olyan határozatot hozott, hogy nem mondja föl az SZDSZ-szel 2002-ben kötött koalíciót, de amíg nem születik új szerződés, addig az MSZP ellenzékbe vonul. Arról is döntöttek, hogy a szocialista alpolgármesterek nem fogadhatnak el utasítást a polgármestertől – fűzte hozzá Bánsághi.
Paál Kálmán lapunknak megerősítette: valóban távozott pártja helyi szervezetéből, de nem az MSZP-ből. Mint mondta, erkölcsileg elfogadhatatlannak tartja, hogy munka nélkül vegyen föl pénzt. Ismeretes, a kerületben gyakorlatilag felbomlott a 2002-es választásokon győztes baloldali koalíció, miután az önkormányzati költségvetést – másodjára – csak az SZDSZ, a Ferencvárosi Polgári Frakció és a MIÉP képviselői fogadták el, míg az MSZP tartózkodott. Az első szavazás azon bukott el, hogy a szocialisták ragaszkodtak egy több mint 800 millió forintba kerülő sportcentrum építéséhez, ám a többség úgy döntött, hogy a pénzt inkább a ferencvárosi rehabilitációra fordítsák. Ekkortól felpörögtek az események: a polgármester kinyilvánította: felbomlott a koalíció, s Bánsághi hatásköreit elvonta, majd a testület Zombory Miklós személyében fideszes alpolgármestert választott.
Bácskai János fideszes frakcióvezető szerint a baloldal hatalmi marakodása okozta a politikai káoszt. Hozzátette: Ferencváros érdekében, szakmai szempontok alapján éltek az ellenzéki alpolgármester-jelölés hagyományos jogával.
Mint arról lapunk beszámolt, csaknem négyszázötvenmillió forintos tartozást halmozott föl a részben Boross Péter exminiszterelnök nevéhez is köthető Gastorg Rt. az önkormányzattal szemben, huszonhat vendéglátó-helyiség után. Az önkormányzat pert indított, ám a közelmúltban a képviselők döntöttek: megállapodnak a céggel. Gegesy Ferenc arról tájékoztatta lapunkat: tegnap írta alá a dokumentumot, amelynek alapján összesen 200 millió forinthoz jut a kerület. A zűrzavart azonban fokozza, hogy lemondott tisztségéről Hardi Róbert, az SZDSZ helyi frakcióvezetője, aki úgy véli: Ferencvárosban háború lesz a választásokig.
Erről szól majd a kétnapos budapesti csúcstalálkozó