Háború a kerületi koalícióban

Teljes a zűrzavar politikailag a korábban stabil MSZP–SZDSZ-es többségű ferencvárosi képviselő-testületben: a kedden magát ellenzékivé nyilvánító szocialista párt egyik alpolgármestere kilépett a párt helyi szervezetéből, míg az SZDSZ-frakció vezetője lemondott posztjáról. Közben Gegesy Ferenc szabad demokrata polgármester megállapodást kötött az év elején a Magyar Nemzet által kirobbantott Gastorg-ügyben.

2005. 03. 30. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem tekinthető Ferencváros MSZP-s alpolgármesterének Paál Kálmán, aki kilépett a párt frakciójából és helyi szervezetéből is – közölte lapunkkal Bánsághi Tamás, a IX. kerületi MSZP elnöke, aki szintén alpolgármester, de – főként az úgynevezett Gastorg-ügy miatt – minden hatáskörét elvonta Gegesy Ferenc, a kerület vezetője. – A párt ferencvárosi, összevont taggyűlése a múlt héten olyan határozatot hozott, hogy nem mondja föl az SZDSZ-szel 2002-ben kötött koalíciót, de amíg nem születik új szerződés, addig az MSZP ellenzékbe vonul. Arról is döntöttek, hogy a szocialista alpolgármesterek nem fogadhatnak el utasítást a polgármestertől – fűzte hozzá Bánsághi.
Paál Kálmán lapunknak megerősítette: valóban távozott pártja helyi szervezetéből, de nem az MSZP-ből. Mint mondta, erkölcsileg elfogadhatatlannak tartja, hogy munka nélkül vegyen föl pénzt. Ismeretes, a kerületben gyakorlatilag felbomlott a 2002-es választásokon győztes baloldali koalíció, miután az önkormányzati költségvetést – másodjára – csak az SZDSZ, a Ferencvárosi Polgári Frakció és a MIÉP képviselői fogadták el, míg az MSZP tartózkodott. Az első szavazás azon bukott el, hogy a szocialisták ragaszkodtak egy több mint 800 millió forintba kerülő sportcentrum építéséhez, ám a többség úgy döntött, hogy a pénzt inkább a ferencvárosi rehabilitációra fordítsák. Ekkortól felpörögtek az események: a polgármester kinyilvánította: felbomlott a koalíció, s Bánsághi hatásköreit elvonta, majd a testület Zombory Miklós személyében fideszes alpolgármestert választott.
Bácskai János fideszes frakcióvezető szerint a baloldal hatalmi marakodása okozta a politikai káoszt. Hozzátette: Ferencváros érdekében, szakmai szempontok alapján éltek az ellenzéki alpolgármester-jelölés hagyományos jogával.
Mint arról lapunk beszámolt, csaknem négyszázötvenmillió forintos tartozást halmozott föl a részben Boross Péter exminiszterelnök nevéhez is köthető Gastorg Rt. az önkormányzattal szemben, huszonhat vendéglátó-helyiség után. Az önkormányzat pert indított, ám a közelmúltban a képviselők döntöttek: megállapodnak a céggel. Gegesy Ferenc arról tájékoztatta lapunkat: tegnap írta alá a dokumentumot, amelynek alapján összesen 200 millió forinthoz jut a kerület. A zűrzavart azonban fokozza, hogy lemondott tisztségéről Hardi Róbert, az SZDSZ helyi frakcióvezetője, aki úgy véli: Ferencvárosban háború lesz a választásokig.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.