Újra Kiss Péter kancelláriaminiszterhez és Csizmár Gábor munkaügyi miniszterhez fordult a két legnagyobb szakszervezeti konföderáció (MSZOSZ, SZEF), kérve az állam által a szakszervezetek részére bocsátott ingatlanok tizenöt évi elidegeníthetetlenségének feloldását – értesültünk. Bár Kiss Péter nemrég a kérés teljesítéséről tájékoztatta a szakszervezeteket, kiderült, hogy a közelmúltban végrehajtott törvénymódosítással a társadalmi szervezetek, így a szakszervezetek is egyelőre „csak” saját szerzésű ingatlanjaikat értékesíthetik. Úgy tudjuk, a szakszervezetek több megyeszékhelyen – Szolnokon, Pécsett – található volt SZOT-székházat, irodát adnának el „ésszerű vagyongazdálkodásra” hivatkozva. Ezek az ingatlanok a hat szakszervezeti konföderáció közös tulajdonában, meglehetősen rossz állapotban vannak, felújításukra viszont nincs pénz. A jelenlegi szabályozás szerint ha a nevezett ingatlanokat az elidegeníthetetlenségi időn belül adják el, egy év alatt újat kell vásárolni. Erre viszont – állítják a szakszervezetek – kevés az egy év, ráadásul az egyes ingatlanokban különbözően oszlanak meg a tulajdonjogok, így például egy egymilliós részesedésből nehéz új ingatlant vásárolni.
Az érem másik oldala ugyanakkor, hogy a remélt módosítással megszűnnének az elidegeníthetetlenséggel kapcsolatos szankciók. Annak a szakszervezetnek ugyanis, amely eladta államtól kapott ingatlanját, ám egy éven belül nem vett újat – a még érvényes jogszabály szerint – az elidegenített ingatlan vételárát be kell fizetnie a központi költségvetésbe, késedelem esetén a követelést pedig adók módjára kell behajtani rajta.
Egészségügyi sztrájkbizottság. Az Egészségügyi és Szociális Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének elnöke haladéktalanul összehívja az országos sztrájkbizottságot. Cser Ágnes a döntést azzal indokolta, hogy a kormány nem válaszolt a szakszervezet ágazati kollektív szerződés megkötésére vonatkozó követelésére. Kifejtette: a kollektív szerződés hiányában elmaradtak a kötelező béremelések, miközben „csendben zajlik a privatizáció, amely a közalkalmazottak kisöprésével jár”.