Új változatot kell készíteni a munkaügyi tárcának a száz lépés programjának azon elemével kapcsolatban, miszerint állami támogatást csak azok a cégek kaphatnának, ahol szabályos körülmények között foglalkoztatják a dolgozókat, és rendezettek a munkaügyi kapcsolatok. Ugyanez lenne a feltétele a közbeszerzési pályázatokon való indulásnak is. A kabinet ezen- kívül elfogadta a száz lépés politikájának néhány elemével összefüggő törvényjavaslatokat, mint például az alkalmi munkavállalói könyvvel történő foglalkoztatás, a felnőttképzési törvény módosítása, vagy a munkanélküli-segély átkeresztelése álláskeresési támogatásra. Utóbbi a munkahely elvesztését követő első három hónapban a munkabér 60 százaléka lenne, alsó korlátja
34 200, a felső pedig 68 400 forint. Az ezt követő hat hónapban viszont egységesen a minimálbér 60 százalékának megfelelő összeget, jelenleg 34 200 forintot kapna mindenki.
Göncz Kinga ifjúsági, szociális, családügyi és esélyegyenlőségi miniszter tájékoztatott arról, hogy törvényjavaslatot fogadtak el a közérdekű önkéntes tevékenységről, ennek jogi háttere ugyanis tisztázatlan akkor, amikor 450 ezer ember 34,5 millió munkaórát tölt ilyen munkával.
Mivel a kormány három évig „ölbe tett kézzel” nézte a tragikus – a pályakezdőket leginkább sújtó – munkanélküliségi és foglalkoztatottsági mutatókat, Bernáth Ildikó tüneti kezelésnek tartja az elképzeléseket. A Fidesz szakpolitikusa hangsúlyozta: a kormány vita nélkül söpörte le a pályakezdők elhelyezkedését, a vállalkozásokat segítő javaslataikat. Bernáth szerint elsősorban kedvező gazdasági környezettel az új munkahelyeket teremtő vállalkozásokat kellene támogatni, hiszen hiába erősítik a munkahelykeresést, ha nincs hol elhelyezkedni.
A kormány szeretné módosítani a szerencsejáték-törvényt, amely szigorúbb személyi és tárgyi feltételeket állítana az üzemeltetők elé, és megtiltaná a 18 éven alattiak részvételét. A játékautomaták éves adója 60 ezerről 90 ezer forintra emelkedne, a gépek működését évi 270 nap helyett 90 napig lehetne szüneteltetni.
A száz lépés programjának következő lépésköre a családtámogatási rendszer igazságosabbá tétele lesz – jelentette be Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a Magyar Rádióban sugárzott interjújában. Szerinte az emberek több mint kétharmada gondolja úgy, hogy a jelenlegi családtámogatási rendszer nem igazságos, mert azoknak ad többet, „akiknek e nélkül is több van”.
Drogbotrányba keveredett Pikó András embere, lemondott a mandátumáról
