Jogerősen felmentette a Fővárosi Ítélőtábla a K&H-ügy egykori főnyomozóját, Molnár Csabát a vezető beosztású hivatalos személy által elkövetett vesztegetés és hivatali visszaélés, valamint két társát a hivatali vesztegetés vádja alól. Az ügyészség azzal vádolta az egykori rendőrtisztet, hogy 2003-ban az ORFK pénzmosás elleni osztályának vezetőjeként ezerforintos ajándékokért – egy fa tolltartóért, süteményért és egy bizsuért – cserébe jogtalan előnyhöz juttatott pénzváltókat, és államtitkokat szolgáltatott ki nekik, valamint pénzmosásgyanús esetekre vonatkozó bejelentések adatait is megosztotta velük.
A vádlottakat a Nógrád Megyei Bíróság tavaly júliusban első fokon már felmentette a vádak alól. A tegnap kihirdetett ítéleti tényállás szerint 2003. augusztus 20-án az M3-as kivezetőjénél, egy benzinkútnál találkoztak a vádlottak, ahol Molnár Csaba ajándékokat kapott a másodrendű vádlott közreműködésével a harmadrendű szír pénzváltótól. A jogerős ítélet indokolásában kifejtették: nem hivatali minőségében kapta az ajándékot Molnár Csaba, nem vált bizonyítottá, hogy a szír pénzváltó azért ajándékozta meg a volt rendőrtisztet, hogy cserébe bármit is kérjen. A bizonyítási eljárásból egy alkotmánybírósági határozatra hivatkozva kirekesztették a másod- és harmadrendű vádlott között folytatott telefonbeszélgetésekről készült lehallgatási jegyzőkönyveket. Ezek egyébként sem feleltek meg a célhoz kötöttség elvének.
Molnár Csaba az ítélethirdetést követően kérdésre azt mondta: egyelőre korai kártérítésről gondolkodni, erről az írásbeli ítélet kézhezvételét követően dönt majd. Szólt arról is, hogy az első gondolata a jogerős felmentő ítélet hallatán az volt, hogy három év telt el a gyanúsítás óta, de számára 15 év veszett el az életéből, mert a karrierje szertefoszlott. A volt főnyomozó nem zárta ki, hogy a későbbiekben folytatni fogja rendőri pályafutását, „mert lenne az a szituáció és beosztás, amelyet elvállalna”. Molnár ellen egy másik büntetőeljárás is folyamatban van a Fővárosi Bíróságon, a tárgyalást még nem tűzték ki. – Annak kimenetelétől is függ, hogyan döntök a jövőmmel kapcsolatban, az az eljárás azonban még annyira sem megalapozott, mint az, amelyikben most felmentettek – hangsúlyozta Molnár Csaba, aki már egy éve „a civil életben hasznosítja” tapasztalatait.
Érdekesség, hogy az ügy harmadrendű vádlottja, a szír pénzváltó az utolsó szó jogán arról beszélt, ő a szíriai hírszerző szolgálat ezredese.

Lázár János: Ukrajna EU-csatlakozásával veszélybe kerül az elmúlt évtizedek minden eredménye