Folytatódtak a lövöldözések Libanonban az iszlamista radikálisok és a kormánycsapatok között. A hadsereg tankjai a Fatah al-Iszlám nevű csoportnak otthont adó Nár al-Bared menekülttábor körül foglaltak el stratégiai pontokat, ahonnan folyamatosan lövik a táborban magukat elbarikádozó fegyvereseket. A nap folyamán egymásnak ellentmondó nyilatkozatok hangzottak el a radikálisoktól. „Harcosaink készek utolsó csepp vérükig küzdeni” – mondta a szervezet szóvivője nyugati tudósítóknak, s hozzátette, a hadseregtől várja, hogy beszüntesse a támadásokat. Később ugyanaz a szóvivő, Abu Szálim Taha tűzszünetet javasolt a katonaságnak, amely határozatlan időre szólna.
Nemzetközi színtéren egyre többen aggódnak, képes lesz-e az egyébként is igen gyenge lábakon álló konszenzusos libanoni kormány kezelni a helyzetet. A kormány elsősorban a menekülttáborban rekedt harmincezer emberért aggódik, akik a lövöldözések következtében el vannak zárva a külső segélyektől. A telepen akadozik a víz- és az áramszolgáltatás. Külön gondot okoz, hogy egy megállapodás értelmében a tábor területe nem áll a libanoni hatóságok uralma alatt, így könnyen fegyveres bandák kerülhetnek hatalomra.
A nemzetközi közösség tagjai mind a libanoni kormány mellé álltak az ügyben, elítélvén a harcokat és a Fatah al-Iszlámot. Bejrútban a lakosság nagy része bezárkózott, a gyermekek nem mentek iskolába, a boltokat nem nyitották ki. Délben a kormány kezdeményezésére tízperces gyászszünetet tartottak.

Elkezdődött az érettségi: mutatjuk, milyen feladatokat kaptak a diákok