A finndingiseket is elfújta a szél

Munkatársunktól
2008. 02. 08. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Finndingiben sem sikerült olimpiai indulási jogot szerezniük a magyar vitorlázóknak. Az ausztráliai Victoriában rendezett világbajnokságon sem Pál Gaszton, sem Pallay Tibor nem tudott a még kvótát nem szerzett 14 nemzet versenyében a legjobb hat közé kerülni. A két magyar az ötkarikás részvétel szempontjából a 11. helyen végzett az érintett országok között, összesítésben Pál az 56., Pallay a 61. lett.
A vb-t a brit Ben Ainslie nyerte, aki ezzel új csúcsot állított fel: olimpiai hajóosztályban még senkinek sem sikerült öt vb-aranyat szereznie. A 31 éves Ainslie ötkarikás játékokon két első és egy második helyet mondhat magáénak.
A magyarok számára vitorlázásban már csak a Laser hajóosztály jövő héten sorra kerülő világbajnokságán nyílik lehetőség olimpiai indulási jog megszerzésére Berecz Zsombor és Fazakas György révén. A pekingi játékokon a nyolc hajóosztály versenyeit rendezik meg, valamint férfi és női szörfben osztanak érmeket. Magyar versenyzőknek csak ebben a szakágban sikerült eddig kvótát szerezniük. Gádorfalvi Áron és Detre Diána már az olimpiára készülhet.

Sydney helyett Sidney. Egy gépelési hiba miatt Ausztrália helyett véletlenül az Egyesült Államokba repült Alexander Schlonski német vitorlázó. A 27 éves sportember Rostockból indult el Sydneybe, az ausztrál metropolis közelében lévő Terrige-ben jövő kedden kezdődő Laser-világbajnokságra, de az utazási iroda tévedésből a Montana állambeli Sidneybe küldte, ahol legfeljebb a Yellowstone folyón próbálkozhatott volna.
„Gyanús volt, hogy Londonban és Seattle-ben kellett átszállnom, de a repülőtéren azt mondták, hogy arra is megy járat Ausztráliába. Amikor azonban Seattle-ben egy kis légcsavaros gépbe ültettek volna, már valami rossz tréfára gyanakodtam” – nyilatkozta Schlonski, aki végül háromnapos késéssel érkezett meg eredeti céljához.
A pechszéria itt még nem ért véget: 2500 euróba került a jegyek átírása, a Sydneyben bérelt autót már odaadták másnak, és az előre kifizetett apartman is napokig üresen állt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.