Tóth Krisztina első ellenfele a holland színekben szereplő címvédő Li Jiao volt, akitől papírforma-vereséget szenvedett 4-1-re, majd a honosított kínai 4-2-re legyőzte a szintén kínaiból lett olasz Tan-Monfardinit. Ezután a negyedik olimpiájára készülő, már kvótás Tóth nagy csatában verte 4-1-re Tan-Monfardinit, és bejutott a legjobb nyolc közé. A Kroppach légiósát az sem zökkentette ki a nyugalmából, hogy a harmadik játszmában 13:12-es vezetésénél a bíró elvette az adogatását.
Póta Georgina sorsdöntő mérkőzéssel kezdett, hiszen a csoportjában rögtön a korábbi statisztikás, horvát Boros Tamara akadt az útjába, aki végig jobban koncentrálva magabiztosan nyert 4-1-re. Téglás Péter szövetségi kapitány már a torna rajtjánál azon a véleményen volt, hogy ha Póta nem nyer Boros ellen, akkor nem sok esélye marad a továbbjutásra, mivel a lengyel–kínai Li Csian védő stílusa sem neki, sem Borosnak nem fekszik. A szakvezető nem tévedett, ugyanis Li előbb Borost, majd Pótát is könynyedén leiskolázta 4-0-ra. Az Európa-bajnok magyar válogatott egyik húzóembere így két vereséggel befejezte a szereplését.
Li Csiant sajnos Tóth Krisztina sem tudta megállítani. Ugyan remek játékkal az első két játszmát még megnyerte, ezután fokozatosan elfáradt, miközben ellenfele szinte minden pörgetést visszaadott. Így Tóth végül 4-2-re kikapott, és összesítésben az 5–8. helyen végzett. Az Európa Top 12 bajnokságon a végjátékban előállt az az eset, hogy a nőknél a legjobb négy között három egykori kínai mellett csupán a fehérorosz Viktoria Pavlovich képviselte kontinensünket, de a döntőbe ő sem tudta beverekedni magát. Az 1. helyért Tóth két legyőzője játszott, s Li Jiao 4-3-ra verte Li Csiant. A férfiaknál tényleg európaiak csaptak össze a fináléban, az osztrák Werner Schlager 4-2-re nyert a fehérorosz Vlagyimir Szamszonov ellen.
Erdogan megerősítette álláspontját Ciprus kapcsán
