Kivárás volt jellemző tegnap a tőzsdéken, a befektetők az amerikai jegybank szerepét ellátó Federal Reserve késő esti kamatmeghatározó döntésére vártak. A nyugat-európai és régiós börzemutatók többsége a hazaiéhoz hasonló utat jártak be. A kereskedés jó részében a veszteséges oldalon mozogtak, majd zárásra visszakapaszkodtak a nyereséges szintre – de csak éppenhogy. A BUX 13,87 pontos növekedéssel, 23 757,95 ponton zárt, ami keddi értékéhez képest 0,06 százalékos erősödésnek felelt meg. Az alig 23,4 milliárdos összforgalom felét adó OTP-részvények napközbeni mélyrepülése erősen rányomta bélyegét az összképre, ám végül éppen a bankpapírok hajrában bekövetkezett erősödése húzta ki a gödörből a BUX-ot.
A kereskedés során az előző napi értékéhez képest jellemzően kétszázalékos veszteséggel gazdát cserélő OTP végül 0,12 százalékos erősödéssel zárt. A vezető papírok közül a legjobban a másfél milliárdos forgalomban egy százalékot dráguló Magyar Telekom teljesített, de erősödött még 0,6 százalékkal,
38 500 forintra a Richter is. A Mol mindeközben valamivel több mint nyolcmilliárdos forgalom mellett 0,7 százalékot veszített értékéből. A tegnapi közgyűlésén részvényenkénti 120 forintos, azaz 12 százalékos osztalék kifizetéséről döntő Egis árfolyama 0,5 százalékkal,
17 800 forintra javult.
A kisebb tőkeerejű társaságok közül az Émász árfolyama átlag feletti, 116 millió forintos forgalommal, 2,1 százalékkal ereszkedett. Gyengült 0,9 százalékkal, 1653 forintra a Rába, és ugyancsak 0,9 százalékkal, 1600 forintra a Synergon. Az FHB 1,8 százalékkal, 1545 forintra tudott emelkedni.
A Fed tegnapi döntésével 50 bázisponttal, 3 százalékra csökkentette az irányadó kamatot, a szakértői várakozásoknak megfelelően. 2007 szeptembere óta, amikor 5,25 százalékos volt az irányadó kamatláb, ez a negyedik kamatcsökkentés.
Megdöbbentő állapotok az Örs vezér terén, csak edzett gyomorral lehet bírni
