A végén azért belehúztak

Tovább tart a bizonytalanság a nemzetközi tőkepiacokon, ami a hazai börzén is érezhető volt. A Budapesti Értéktőzsde indexe, a BUX, átlag alatti forgalom mellett, pozitív nyitás után óriásit zuhant, majd a nap végére – főként a magához térő OTP-papíroknak köszönhetően – ismét sikerült visszaküzdenie magát a nyereséges oldalra.

Munkatársunktól
2008. 02. 09. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kivárás volt jellemző tegnap a tőzsdéken, a befektetők az amerikai jegybank szerepét ellátó Federal Reserve késő esti kamatmeghatározó döntésére vártak. A nyugat-európai és régiós börzemutatók többsége a hazaiéhoz hasonló utat jártak be. A kereskedés jó részében a veszteséges oldalon mozogtak, majd zárásra visszakapaszkodtak a nyereséges szintre – de csak éppenhogy. A BUX 13,87 pontos növekedéssel, 23 757,95 ponton zárt, ami keddi értékéhez képest 0,06 százalékos erősödésnek felelt meg. Az alig 23,4 milliárdos összforgalom felét adó OTP-részvények napközbeni mélyrepülése erősen rányomta bélyegét az összképre, ám végül éppen a bankpapírok hajrában bekövetkezett erősödése húzta ki a gödörből a BUX-ot.
A kereskedés során az előző napi értékéhez képest jellemzően kétszázalékos veszteséggel gazdát cserélő OTP végül 0,12 százalékos erősödéssel zárt. A vezető papírok közül a legjobban a másfél milliárdos forgalomban egy százalékot dráguló Magyar Telekom teljesített, de erősödött még 0,6 százalékkal,
38 500 forintra a Richter is. A Mol mindeközben valamivel több mint nyolcmilliárdos forgalom mellett 0,7 százalékot veszített értékéből. A tegnapi közgyűlésén részvényenkénti 120 forintos, azaz 12 százalékos osztalék kifizetéséről döntő Egis árfolyama 0,5 százalékkal,
17 800 forintra javult.
A kisebb tőkeerejű társaságok közül az Émász árfolyama átlag feletti, 116 millió forintos forgalommal, 2,1 százalékkal ereszkedett. Gyengült 0,9 százalékkal, 1653 forintra a Rába, és ugyancsak 0,9 százalékkal, 1600 forintra a Synergon. Az FHB 1,8 százalékkal, 1545 forintra tudott emelkedni.
A Fed tegnapi döntésével 50 bázisponttal, 3 százalékra csökkentette az irányadó kamatot, a szakértői várakozásoknak megfelelően. 2007 szeptembere óta, amikor 5,25 százalékos volt az irányadó kamatláb, ez a negyedik kamatcsökkentés.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.