Csökkenéssel indították a napot a nyugat-európai részvénypiacok az eurózónáról frissen megjelent, nem túl biztató adatok következtében. A papírok teljesítménye vegyesre sikeredett, bár a nap végére a részvények némiképp ledolgozták korábbi veszteségeiket. A negatív listát kezdetben a bankok vezették, miután a Wall Streeten felerősödtek a pénzügyi szektor további veszteségeivel összefüggő aggodalmak. Kora este ugyanakkor rekordszintre, unciánként 17 dollár fölé nőtt az ezüst ára New Yorkban az erőteljes spekulációs vásárlások hatására, a platina és az arany árának emelkedését követve.
A Budapesti Értéktőzsde indexe, a BUX – követve börzetársait – szerdai záróértékéhez képest csaknem félszázalékos eséssel rajtolt, s a nap végére 1,19 százalékos csökkenéssel, 23 475,45 ponton zárt. A részvénypiac forgalma 32,163 milliárd forint volt, egymilliárddal magasabb, mint az idei napi átlag.
A vezető papírok közül az OTP részvényei húzták le a BUX-ot: a 18,881 milliárd forintos forgalomban a bankpapírok ugyanis 4,7 százalékkal, 7340 forintra gyengültek. Drágult viszont a Mol. Az olajpapírok 1,3 százalékkal, 22 995 forintra kapaszkodtak fel a 7,316 milliárdos napi forgalom mellett. A Magyar Telekom az erőteljes nemzetközi hangulat ellenére jól tartotta magát, de részvényei gyengültek a tegnapi kereskedés során, 1,3 milliárd forintos forgalom mellett a nap végére 0,6 százalékos eséssel, 835 forinton zártak.
A gyógyszergyártók közül a Richter papírjai 0,1 százalékkal erősödve 38 370 forintra drágultak, 4,036 milliárdos forgalom mellett, míg a kisebbik szektortárs, az Egis csaknem egyszázaléknyi eséssel, 17 655 forintos részvényenkénti árral zárta a napot.
Az euró forinthoz mért árfolyamát szerda estére feltornászta a Fed újabb kamatcsökkentése, de csütörtökön ismét olcsóbb lett a közös valuta. Újra gyengült a forint tegnap az euróval szemben, napi maximuma 259,90 lett.
Újabb tragédia rázta meg a hegymászó-közösséget
