Capello nem hívja be Beckhamet

MTI
2008. 02. 08. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Fabio Capello, az angol labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya nagy valószínűséggel nem számol David Beckhammel, azaz a középpályásnak várnia kell 100. fellépésére a nemzeti együttesben. Az olasz szakember ugyan csak szombaton hirdeti ki keretét a február 6-i, Svájc elleni barátságos mérkőzésre, de a brit lapok biztosra veszik, hogy a 32 éves sztár neve nem szerepel majd rajta.
Capello azért nem kívánja beválogatni a Los Angeles Galaxyben játszó Beckhamet, mert az amerikai bajnokság jelenleg szünetel, azaz a középpályás november vége óta nem játszott tétmérkőzést, így nincs megfelelő fizikai állapotban. Az angol kapitányként debütálására készülő tréner ugyanakkor nem zárta be végleg a kaput a labdarúgó előtt, ha megfelelő formába lendül, akkor mindenképpen számít rá a 2010-es vb-selejtezők alkalmával. Capello és Beckham jól ismeri egymást, hiszen már dolgoztak együtt a Real Madridnál. A klubvezetés kérésére előbb mellőzte a játékost, miután az bejelentette, hogy Amerikába szerződik, majd ismét bizalmat szavazott neki. Az angol futballistának komoly szerepe volt a Real Madrid bajnoki címében.
Beckham lehetne az ötödik angol futballista, aki eléri a 100. válogatottságot: Peter Shilton 125-ször, Bobby Moore 108-szor, Bobby Charlton 106-szor és Billy Wright 105-ször ölthette magára a címeres mezt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.