Bár az olimpia – illetve női válogatottunk esetében még csak a február végi olaszországi olimpiai selejtező – bűvöletében hajlamosak lehetünk elfelejtkezni róla, idén nyáron vízilabdában Európa-bajnokságot is rendeznek. Július 4–13. között Malaga ad otthont az eseménynek, amelynek sorsolását ma délután ejtik meg Madridban. A kiemelést már elkészítették, a tizenkét csapatos férfimezőnyt öt, a nyolc együttest felvonultató nőit négy kalapba osztották. A kasztokat a 2006-os belgrádi Eb, illetve a malagai kontinesviadal selejtezői alapján állították meg, ami a magyarok számára jó hír, hiszen a legutóbb második fiúk az első szerbekkel az első, a lányok pedig a júliusban a hazai pálya előnyeit élvező spanyolokkal a második kalapba nyertek besorolást.
A kiemelés rendje a következő, férfiak, 1. Szerbia, Magyarország; 2. Spanyolország, Románia; 3. Olaszország, Görögország; 4. Horvátország, Németország, Oroszország; 5. Montenegró, Szlovákia, Macedónia. Nők, 1. Oroszország, Olaszország; 2.: Magyarország, Spanyolország; 3. Hollandia, Görögország; 4. Franciaország, Németország.
A hölgyeknél alapvetően kiegyensúlyozottak az erőviszonyok, a fiúknál azonban akadnak kilengések. Messze nem mindegy például, hogy Andalúziában a második kalapból a házigazda Spanyolország vagy Románia jut ellenfélül, de Montenegró is kirí az ötödik vonalból. Hiszen csupán azért sülylyedt oda, mert a dubrovniki kvalifikációs tornán 7-6-ra alulmaradt
a vb-címvédő Horvátországgal szemben. Nem tévedünk tehát nagyot, ha kijelentjük, hogy Montenegró az Eb-n is bárkit legyőzhet, Szlovákia és Macedónia ellenben nagy valószínűséggel pont nélkül zár, és ha még egyazon hatosba is kerülne, ott máris elkelne az utolsó két hely. (Abból, hogy a hatos csoportokhoz képest öt kalap van, adódik, hogy a negyedikből és az ötödikből összesen három-három együttest rendelnek egy ágra.)
A lebonyolítás rendje a szokásos, tehát a férfiaknál hatos, a nőknél négyes körmérkőzés után a csoportelsők közvetlenül bejutnak a legjobb négy közé, a másodikok pedig a harmadikokkal játszanak keresztbe a kvázi-negyeddöntőben. A fiúknál a negyedikek az ötödik-hatodikokkal szemben élveznek hasonló előnyt, de ilyen mélységbe remélhetőleg nem kell tekintenünk. Még akkor se, ha elméletileg kialakulhat egy bombaerős, öt nagyágyút felvonultató csoport is.
A nőknél a negyedik kalap két együttese, a francia és a német szóra sem érdemes, a többiek azonban közel egyenlő erőt képviselnek, tehát a döntő éppúgy elképzelhető, mint a gürcölés az ötödik helyért. És a jelek szerint a sorsolás sem zilálhatja szét a mezőnyt.
Az ukrán biztonsági szolgálat embere a Sebestyén József haláláról hazudó férfi
