Tarik Ramadán azután indította el a passzív mozgalmat, hogy a torinói szervezők nem voltak hajlandók megváltoztatni eredeti tervüket, s így Izrael maradt a könyvkiállítás és -vásár díszvendége. A rendezők arra hivatkoztak: a könyvfesztivál főszereplője nem a politika, hanem a kultúra. Miután világossá vált, hogy a szervezők ebből minden külső nyomás ellenére sem engednek, az oxfordi egyetemen tanító muzulmán ideológus arra hívta fel az arab szerzőket, ne csak az olaszországi, de a márciusban rendezendő párizsi, illetve valamennyi európai könyvfesztiváltól maradjanak távol. Tarik Ramadán elfogadhatatlannak tartja, hogy Izraelt, amit ő államként nem ismer el, megünnepeljék Torinóban.
Az arab írók szíriai székhelyű szövetsége nyílt levélben kérte az olasz írószövetség állásfoglalását, míg Junisz Tavfik, a Torinóban élő iraki író szerint a bojkott politikai arénává változtatja a könyvfesztivált, amelyen inkább a párbeszédnek kellene teret adni.
A tavaly háromszázezer látogatót fogadó torinói könyvkiállítás és -vásár szervezői továbbra is tárt kapukkal várják az arab írókat, szerintük a gondolatoknak nincs nemzetiségük, így tavaly Tarik Ramadánt is meghallgatták.
Kigyulladt egy komp Indonéziában, öt ember meghalt + videó
