Gyüdit támadják

Az év közepén jár le a Szegedi Nemzeti Színház igazgatójának mandátuma. Székhelyi József bejelentette, hogy nem indul a posztért. A tavaly kiírt pályázatra négyen adták be jelentkezésüket: Maczelka Noémi zongoraművész, a Juhász Gyula Tanárképző Főiskola ének-zene tanszékének vezetője, Gyüdi Sándor, a Szegedi Szimfonikus Zenekar igazgató-karmestere, Herczeg Tamás, a Szegedi Szabadtéri Játékok helyettes ügyvezetője és Korcsmáros György volt győri színigazgató.

Pethő Tibor
2008. 02. 18. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Néhány nappal ezelőtt az Index című internetes újság névtelenségbe burkolózó szerzője – feltehetőleg Jászay Tamás kritikus – Szegeden is a politika választ színigazgatót? című cikkében az egyik jelöltet, Gyüdi Sándort támadta. Kifogásolta, hogy Botka László, a város szocialista polgármestere a helyi lap hasábjain egy interjúban örömét fejezte ki, hogy a zeneművész indul a pályázaton. Tette ezt a városvezető annak ellenére, hogy Gyüdi a helyhatósági választásokon az ellenzéki jelöltet támogatta. Az írás állítása szerint a társulat művész tagjai csak elenyésző számban vettek részt azon a társulati ülésen, amely támogatásáról biztosította a helyi szimfonikusok igazgatóját.
– Rosszul érint, hogy politikai ügyet kreálnak a pályázatomból. Korábbi intézményvezetői megbízásomkor mindkét oldal egyhangúlag támogatott. Biztos vagyok benne, hogy a szavazatok most sem politikai erővonalak szerint fognak megoszlani. A társulat egy korábbi voksolás alapján engem támogat, s az Index állításával ellentétben a művészek többsége is részt vett ezen az ülésen – felelte kérdésünkre Gyüdi Sándor. Az internetes lap szerint a zeneművész nem indulhatna a direktori székért, mert a Szegedi Szimfonikus Zenekar vezetése összeférhetetlen a színigazgatói poszttal. – A pályázati kiírásban nincs ilyen kitétel. Ha engem választanának, és a törvény alapján összeférhetetlenség adódna, akkor a helyzetet a jogkörök átrendezésével és nem a szimfonikusok teátrumba való beolvasztásával lehetne megoldani – mondta a karmester.
A hivatalos döntés az új igazgató személyéről február 15-én várható.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.