Hazánkban a busójárás a karneváli időszak egyik legfontosabb eseménye, amely múlt hét csütörtöktől tegnapig tartott. Az „alakoskodásnak” nevezett hagyomány egy magyarországi horvát etnikai csoport, a mohácsi sokácok népszokása, amely mára többnapos idegenforgalmi látványossággá fejlődött. A hét végén ezrek vettek részt a hagyományos busójáráson. A Duna-parti városban csütörtök óta tart a fesztivál, szombaton befejezték a főtéri máglya építését, amit tegnap délután öt órakor lobbantottak lángra. A Sokác-révnél délután egy órakor szálltak partra csónakjaikkal a busók, felvonulásuk a Kóló térről indult.
A Székelyföld falvaiban sok farsangi szokás maradt meg napjainkig. A Hargita megyei Borzsován 16. alkalommal tartották meg 13 település hagyományőrzőinek részvételével a téltemetést. Elégették a farsangot szimbolizáló, szalmával kitömött bábut, Illyést, hogy megtisztulva léphessenek a böjtbe.
A riói karneválon péntek óta táncolnak a szambaiskolák résztvevői, a parádé a világ legnagyobb rendezvényei közé tartozik. A táncegyesületek évente választanak egy-egy témát, és annak megfelelően dekorálják kocsijukat és fellépőik jelmezeit. Velencében egy hétig mulatnak az álarcosbálra érkezők, a karneválon már kilencszáz esztendeje ünneplik a nagyböjtöt megelőző húsos napokat. Kölnben hamvazószerdáig (február 6.) tartanak a felvonulások, turisták tízezrei, száznál több zenekar, lovasok, feldíszített járművek özönlenek a város utcáira, kocsmáiba. New Orleansban Mardi Gras néven ismerik a karnevált, a hét végén mitológiai alakoknak öltözött maszkosok járták a várost.
Erdogan megerősítette álláspontját Ciprus kapcsán
