Magyar belharc a negyeddöntőért

Munkatársunktól
2008. 02. 20. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

élen a lányok. A magyar női vízilabda-válogatott veretlenül, jobb gólkülönbségének köszönhetően végzett az élen a Vodafone Kupáért kiírt dunaújvárosi, ötcsapatos nemzetközi tornán, miután a zárónapon 6-6-os döntetlent játszott a spanyolokkal. Godova Gábor csapata így annak tudatában utazhat a február 17–24. közötti olaszországi olimpiai selejtezőre, hogy a hazai felkészülési tornán az Imperiában vele azonos csoportban szereplő riválisai közül a kanadait szombaton 12-6-ra simán legyőzte, a spanyollal pedig „ikszelt”.


Két hónapon belül másodszor járt Budapesten a Jug Dubrovnik, és második vereségét szenvedte el a férfi vízilabda Euroliga C csoportjában. Először a Domino-BHSE-től, másodszor, szombat este a Komjádi uszodában a Vasastól kapott ki, ezúttal 11-8-ra. A piros-kékek a második negyedben már
7-2-re elhúztak, és a horvátok, belátva esélytelenségüket, eszelős energiákat nem is mozgósítottak a fordításért. Azonban ezt a luxust is megengedhették maguknak, mert ha a zárófordulóban Dalmáciában legyőzik az eddig pont nélküli görög Ethnikoszt, biztos továbbjutók.
Igaz, valószínűleg csak a második helyen léphetnek tovább, mert a Honvéd tegnap Athénban múlta felül 12-8-ra az Ethnikoszt – Szívósék mind a négy negyedet 3-2-re hozták –, így az utolsó játéknap előtt a két magyar gárda 10-10, a Jug pedig kilenc ponttal áll. Csakhogy utóbbi minden valószínűség szerint 12-vel fejezi majd be, a budapesti nagycsapatok közül tehát az egymás elleni, a március 15-i Kőér utcai derbi győztese elsőként jut be a negyeddöntőbe, vesztese ellenben harmadikként kiesik.
A LEN-kupa sorozata már az elődöntőnél jár, az Eger pedig a finálé küszöbén, mert szombat este 9-9-es döntetlent játszott a montenegrói Budvanszka Rivijera otthonában. A hazaiakat 18 emberelőnynyel támogatták a játékvezetők, és ennek köszönhetően az utolsó negyedben el is léptek 8-6-ra, de a magyarok innen fordítottak 9-8-ra, a zárótalálat hat másodperccel a duda megszólalása előtt esett. A zárszót azonban a március 15-i egri visszavágón kell majd kimondani. A másik ágon: Terrassa (spanyol)– Sturm Csehov (orosz) 14-13.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.