Röviden

MN
2008. 02. 20. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szöllösy fődíja
Fődíjat nyert Biarritzban, az Audiovizuális programok nemzetközi fesztiválján az előadó-művészetek kategóriában Szöllösy Gabriel legutóbbi munkájával. Az El Otro Camino (A másik út) című dokumentumfilm Rodolfo Mederost, a világ egyik legelismertebb tangóelőadóját mutatja be. A film operatőre Jancsó Nyika volt, aki már a 2007-es FIPA-fesztiválon Emmy-díjat kapott ebben a kategóriában. (V. K.)

Európai elismerés
Európa egyik legújabb kulturális díjával, a Kairos-díjjal tüntették ki tegnap Hamburgban Junghaus Tímea roma művészettörténészt. A 75 ezer euróval járó díjat a németországi Alfred Toepfer Alapítvány kuratóriuma ítélte oda Magyarország első roma művészettörténészének a cigányság kultúrájának bemutatásáért. (MTI)

Elkelt a Macskafogó II.
Az idei Berlinalén, amelyen ugyan magyar filmet a versenyprogramban nem láthatunk, animációs filmjeink jól szerepelnek: kínai forgalmazók tévés és DVD-változatot vásároltak a Macskafogó II.-ből és az Egon és Dönci című 3D-s animációs filmből. (MN)

Elhunyt Szőke György
Az irodalomtudomány doktorát, a Miskolci Egyetem emeritus professorát, a neves József
Attila-kutatót 73 éves korában érte a halál. Szőke György
a Magyar Irodalomtörténeti Társaság, a Modern Filológiai Társaság, a Magyar Pszichiátriai Társaság, a Nemzetközi Magyar Filológiai Társaság és a József Attila Társaság tagja volt. Temetéséről később intézkednek. (MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.