Haladás
A magyar hagyomány szerint Bálint – azaz újabban Valentin – napján a leányoknak tizenkétszer kell elmenni a templomba, hogy párt találjanak. Ma már ki sem jönnek
– a plázából.
Szabadlábon
Szabadlábra helyezte tegnap a bukaresti törvényszék a rendkívül súlyos gazdasági bűncselekmények miatt szerdán vizsgálati fogságba helyezett Csibi István csíkszeredai vállalkozót. (R. Sz.)
Felmentett vezetők
Újabb két, büntetőeljárásban érintett vezető felmentéséről döntött tegnap Dömény Sándor, a büntetés-végrehajtás megbízott országos parancsnoka. Nem tudni, hogy az érintett parancsnokok milyen beosztást töltöttek be és hogy pontosan mit követtek el. (MTI)
Lelövik a műholdat
A washingtoni védelmi minisztérium azt tervezi, hogy lelövik azt az amerikai kémműholdat, amely elromlott, és hamarosan a Földre zuhan. A haditengerészet cirkálójáról egy különleges, erre a célra átalakított rakétával semmisítenék meg a mesterséges holdat, mielőtt március elején belép a Föld légkörébe. Lelövése rendkívül kényes nemzetközi kérdésnek számít katonai és diplomáciai vonatkozásai miatt. Szakértők szerint a nagyjából 2,3 tonnás tárgy fele szétszóródik majd bolygónk körül. (MTI)
Főpostást vádolnak
Megerősítette a német posta (Deutsche Post) elnöke ellen felmerült adócsalási vádat csütörtökön a bochumi ügyészség. A hatóságok azzal gyanúsítják a postaelnököt, hogy több millió eurót csempészett át Liechtensteinbe, hogy elkerülje az adózást. (MTI)
Hiába a Fradi fölénye, az MTK bombagóllal pontot csent a címvédőtől
