Matejka Zsuzsa szerepe
Cégbírósági dokumentumok is megerősítik, hogy milliókkal szállt ki az Egészségügyi Minisztérium kabinetfőnöke a Ferihegyen tavaly nyitott veszteséges patikából – derítette ki a Hír televízió. A céget – amelyben Matejka Zsuzsa, a gyógyszer-liberalizációs törvény kidolgozója is résztulajdonos volt – eladták, azonban előtte egy különös kölcsönszerződéssel 32 millió forintot kapott egy HospInvesthez köthető kiskunhalasi cégtől. (Hír TV)
Csurka István a Magyar Gárdáról
Amikor megnéztem, hogy mi ez a Magyar Gárda, majdnem öszszevesztem a Jobbikkal – nyilatkozta a Magyar Hírlapnak Csurka István. A MIÉP elnöke így fogalmazott: a gárdát „lehetséges, hogy az SZDSZ és a titkosszolgálatok környékéről finanszírozzák. És éppen azért, hogy legyen elég muníció a holokauszttörvényhez, és hogy állandóan ébren lehessen tartani
a cigányügyet.” (MN)
KDNP: Izraelita műhely
A Népszabadság információi szerint a kereszténydemokrata néppárt izraelita műhely megalakításán dolgozik, amelynek tényét a párt vezetése hamarosan nyilvánosan is bejelenti. A napilap úgy értesült, hogy a műhely tagja lesz Weisz Péter, a Magyar–Izraeli Baráti Társaság alelnöke, valamint Halmos Sándor, az Országos Rabbiképző – Zsidó Egyetem docense is. Semjén Zsolt, a KDNP elnöke az Országgyűlésben korábban kijelentette: „A hiteles és rabbinikus zsidó hagyományt és értékeket a KDNP képviseli.” Semjén Zsoltot tegnap lapzártánkig nem tudtuk utolérni. (V. T.)
A java még hátra van, térképen mutatjuk, hol érkezik jégeső, szélvihar, vagy éppen az ítéletidő egyéb formái
