Csütörtökön a legújabb válságot az okozta, hogy Peter Hain munka- és nyugdíjügyi miniszter kénytelen volt lemondani, miután korrupciós ügye a rendőrséghez került, és ezért vádat is emelhetnek ellene. Ilyen körülmények között a miniszterelnöknek nem volt választása: a lemondást elfogadta.
Hain ügyét a választási bizottság adta át a nyomozóknak. Kiderült, a miniszter nem jelentette be időben, hogy amikor tavaly indult a Munkáspárt belső választásán az elnökhelyettesi tisztségért, ennek költségeihez több mint százezer font támogatást gyűjtött össze. Mint képviselőnek, ezt rögtön be kellett volna jelentenie a bizottságnak. Azonnal felvetődik a kérdés, hogy miért van ilyen bőkezű anyagi támogatásra szüksége egy évtizedek óta szolgáló képviselőnek, a kabinet tagjának, hiszen a párton belüli kampány nem hasonlítható költségeiben egy országos, pártok közötti küzdelem kampányához – nem is beszélve arról, hogy Hain hat jelölt közül ötödikként végzett a választáson.
Peter Hain személyes karrierje szempontjából az eset tragikus, de a Brown-kormánynak is súlyos, mert hozzáadódik a még mindig folyamatban levő korábbi korrupciós ügyekhez, amelyek a Munkáspárt több vezető személyiségének tisztakezűségére, de a kormány kompetenciájára is árnyat vetnek. A Hain-ügyben a nyomozás és az esetleges bírósági eljárás minden valószínűség szerint átnyúlik a jövő évbe is, ami alaposan leszűkíti Gordon Brown lehetőségeit a következő általános választás időpontjának kijelölésére. Aligha növeli a kormány esélyeit, ha a választási hadjárat idején bűnügyi nyomozás folyik egy vagy több volt tagja ellen.
Orbán Viktor: Ukrajnába akarják vinni az európai emberek pénzét + videó
