Csaknem 50 milliárdos tartozás a feketelistán

A Cornexi és a GL Outlet a legismertebb új cégnevek a most frissített nyilvános adóslistán, amelyen a százmillió forintnál nagyobb hátralékot felhalmozó társaságok szerepelnek. A szintén milliókkal tartozó magánszemélyek közül most került le a Pepsi egyik vezető beosztású munkatársa, aki már több mint egy évet töltött el a hatóság feketelistáján.

Dékány Lóránt
2008. 05. 14. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Legalább 47,2 milliárd forinttal tartoznak több mint 180 napja az APEH-nak cégek, magánszemélyek – derül ki a szervezet honlapjára felkerült listából, amelyen a társaságok esetében a százmillió forintnál nagyobb hátralékot összegyűjtők találhatók, magánszemélyeknél pedig ugyanezt a határt tízmilliónál húzták meg. Az összes tartozást 253 még működő cég, illetve 2191 személy halmozta fel.
*
Az adós társaságok listáján feltűnően nagy számban találhatók építőipari vállalkozások, mint például a Kovics-Bau vagy a Pillér-2000 Kft. De rengeteg fémkereskedő is felkerült, így az EU-Fém vagy a Ferro-Chrom.
Hasonló mértékben vették ki a részüket a tartozások felhalmozásából a számítástechnikai cégek, ezek közül az ismertebbek az Apple Trade, a Euroline, illetve a Rufusz Computer. Tömegesen szerepelnek vagyon- és személyvédelmi vállalkozások is, mint a Crome Security vagy az European Security 2000. Az ismertebb cégek közül az élelmiszeriparból ismerős Cornexi és a logisztikával foglalkozó Peti Sped halmozott fel komolyabb adósságot. De ugyanígy bővíti a listát a már egy ideje gyengélkedő törökbálinti GL Outlet, illetve a Shopping City Ferihegy is. Érdekesség még, hogy 100 millió forintos tartozással rendelkezik a honlapja szerint Érd kulturális értékeinek védelmében az önkormányzat által létrehozott Szent Mihály Alapítvány, illetve az etyeki Kolumbusz Humán Gimnázium, Közgazdasági Szakközépiskola és Kollégium, ahol már nincs tanítás. Hasonló eleme a listának a budapesti Nebuló Sport- és Nyelvoktató Óvoda Alapítvány vagy a Rufusz iskolaszövetkezet, ráadásul az utóbbi név többször szerepel a felsorolásban.
A magánszemélyek listájáról viszont lekerült Dalibor Vainer, a Pepsi magyarországi marketing-igazgatója, akinek az említése nélkül az utóbbi időben nem készülhetett adóslista. Miklósvári Géza Pepsi-vezérigazgató megkeresésünkre közölte, Vainer tartozása 2001–2002-ből datálódott, amikor önadózóként maga felelt adó- és járulékfizetési kötelezettségeiért. Hozzátette, tartozásáról az érintett jogi képviselőin keresztül jelenleg is egyeztet a visszafizetés kamatainak és ütemezésének kérdésében az APEH munkatársaival. Ugyanakkor a most frissített listán továbbra is megtalálható Tocsik Márta vagy az MTK focicsapatának középpályása, Goran Jezdimirovic.
Az adóslistára ezúttal „mindössze” 17 hajléktalan neve került fel. Mellettük azonban nem csökkent a távol-keleti hangzású nevek dömpingje, mint például Dong Jibin, Huang Chao Ju, Lin Yun Feng, Zhang Yu Ding vagy a már korábban többször feltüntetett Guo Zhang Wei.
A legnagyobb adósok listáját egyébként a Blacknex Papír-írószer Kereskedelmi Kft. vezeti tetemes, 1,9 milliárd forintos tartozással. Ezenkívül még három másik milliárdos nagyságrendű adóhiány is szerepel a dokumentumban. Ezek sorrendben: a Compact Direct Kereskedelmi és Szolgáltató Kft., a Mohos és Soltész Kereskedelmi és Szolgáltató Kft., valamint az Argo M-Comp 2003 Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. Akad még két, egyenként 900 millió forinttal tartozó társaság is, ezt az összeget a Kertes-Leó Építőipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft., valamint a Beckham Irodatechnikai Kft. halmozta fel. A cégek közé a lista tizenhatodik helyén „befurakodott” egy magánszemély is: Varjas István Attila 364 millió forintos tartozással vezeti a kategóriát. Őt Égner József követi 271 millió forinttal, míg a magánszemélyek közül a harmadik legtöbbet, 265,5 millió forintot Chen Xi Mingnek kellene kifizetnie APEH-nak.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.