Lövések zaja veri fel napok óta a boglári és a lellei szőlészetek csendjét, a több mint öthektáros ültetvényen ugyanis személyautóra szerelt gázágyút vetettek be a gazdák a mohó seregélyrajok ellen. Mint Buzássy László balatonlellei hegybírótól megtudtuk, a gyümölcsöt dézsmáló seregélyek sok boszszúságot és milliós károkat okoznak. A szakemberek sem találnak magyarázatot arra, hogy időnként az eget elsötétítő madarak miért éppen a boglári és lellei szőlőket dézsmálják, hiszen a Dél-Balatonnál, Kéthelytől Kőröshegyig számos ültetvényen csillapíthatnák éhségüket. Tény, hogy amíg nyolc-tíz éve elég volt egy Trabantra szerelt seregélyriogató, Boglár és Lelle környékén most három gázágyút kellett bevetni a seregélyek ellen. Ám gyakran ez is kevés, hogy elriasszuk a madarakat – mondta lapunknak Gönczy Sándor, boglári szőlőőr, aki naponta hetven-nyolcvan kilométeren át puffogtatja a 140 decibel hangerejű eszközét.
A seregélyrajok időnként az M7-es autópálya Boglár közeli szakaszára is leszállnak, így gyakran előfordul, hogy lassításra vagy hirtelen fékezésére kényszerítik a járművezetőket.
Gázágyúval lőnek a seregélyekre
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!