Csupán elméleti tanulmányokra és modellszámításokra alapozva rajzolták meg azt a teherforgalmi stratégiát, amelyet december 18-án fogadott el a Fővárosi Közgyűlés balliberális többsége – ezt lényegében az anyagot készíttető Parking Kft. is elismerte közleményében, amelyben ezekre a dokumentumokra hivatkozva állítják: a 12 tonnánál nehezebb gépjárműveket a budapestiek, benne az óbudaiak „védelmében” engedik rá január elsejétől többek között a sűrűn lakott, műemléki környezetű Szentendrei útra.
Mint arról beszámoltunk, Bús Balázs (Fidesz), Óbuda-Békásmegyer polgármestere, a helyi képviselő-testület többször is megerősített, egyhangú állásfoglalásával Demszky Gábor SZDSZ-es főpolgármesterhez fordult, és a január elsején életbe lépő új szabályozás felfüggesztését, annak közgyűlési újratárgyalását kérte. Levelében ugyanakkor éppen a nevezett tanulmányokat kiegészítő, a döntés napján még a fővárosi képviselők előtt is ismeretlen, a Főmterv Zrt. által végzett gyakorlati forgalmi vizsgálatokat idézte. Ezek szerint hiába adták át ősszel a Megyeri hidat, a Budakalásznál véget érő M0-s „körgyűrű” helyett a tehergépjárművek továbbra is az Árpád hídon közlekednek. A 11-es út és a 10-es út összekötésének hiányában a Szentendrei, azaz a 11-es út helyett ajánlott útvonalként továbbra is a 10-es út és annak folytatása, a Hungária gyűrű, az M3-as autópálya, illetve az M0-s keleti szektora javasolt. – A főváros nemcsak bünteti a III. kerületet, hanem úgy tűnik, hogy a 135 éves Budapest lemondott egyik városalapító részéről, Óbudáról – mondta a polgármester. Az ügyben a Budapesti és Kereskedelmi Iparkamara (BKIK), valamint a Fuvarozó Vállalkozók Országos Szövetsége, az Ipartestületek Országos Szövetsége, a Magyar Közúti Fuvarozók Egyesülete és a Volán Egyesülés is levelet írt, hogy a tavalyi rendeletmódosítás kudarca után egyeztessenek velük.
Hagyó Miklós MSZP-s főpolgármester-helyettes még a szavazás napján is azt állította, hogy „hoszszas és alapos egyeztetések után” terjesztette be javaslatát. – Nem fogadták el javaslatainkat, hogy a további zónákban, a 3,5 tonnás, illetve a 7,5 tonnás korlátozott forgalmú övezetekben kapjanak kedvezményeket a kereskedők, és azt sem, hogy a rendeletet kötelezően vizsgálják felül legalább félévente – olvasható a BKIK közleményében. A hivatalos magyarázatok szerint „az egész város területe teherforgalmi korlátozás alá esik, az átmenő tehergépjármű-forgalomnak az M0-s körgyűrűt kell használnia”.
Csakhogy lapunk már többször is megírta, és felhívta arra a figyelmet, hogy a körgyűrű nem létezik, az említett észak-budai szakasz 2020 előtt nem készül el.
Nagy Márton alaposan helyretette a rémhíreket és hazugságokat terjesztő Magyar Pétert