2,5 milliárdos tender előre leosztva

Ma jár le a határideje annak a pályázatnak, amelyet a Miniszterelnöki Hivatal hirdetett meg a jövő évi sanghaji világkiállításon felállítandó magyar pavilon kivitelezésére. Szakértők szerint a féléves késéssel, márciusban meghirdetett tender rendkívül szigorúra sikeredett, ráadásul mindössze egy hónapot adott a pályázóknak az anyag összeállítására, a referenciák begyűjtésére.

2009. 05. 06. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A feltételek alapján erősen kérdéses, hogy akad-e egynél több olyan cég, amelyik megnyerheti a közpénzből finanszírozott 2,5 milliárd forintos pályázatot.
A tender nyertesének a kivitelezésben is tartania kell majd a feszes tempót, tekintve, hogy a jövő év május 1-jén kezdődő világkiállítás próbaüzemét a kínaiak hónapokkal korábban meg akarják kezdeni – tudtuk meg a www.vilagkiallitas.hu főszerkesztőjétől. Gerhard Ákos vázolta: az ideális pályázónak többek között értenie kell az építészethez, az informatikához, kívánalom, hogy legyen jártas az őrzésvédelemben, mindeközben rutinosan szervezzen-bonyolítson kulturális programokat, s az sem árt, ha konyít valamit a PR-hoz.
Bár a szerkesztők többször is megkeresték együttműködési szándékkal – az egyébként kínai nyelvet nem ismerő – Huszty Andrást, a magyar–kínai gazdasági kapcsolatokért és a 2010-es világkiállításon való részvételért felelős miniszterelnöki megbízottat, ám mint Gerhard Ákos állítja, mindeddig merev elutasításba ütköztek.
Megkerestük mi is Huszty Andrást a pályázat kapcsán, ám kérdéseinkre mindössze azt közölte: a legkevésbé sem vagyunk késésben a tendert illetően.
Részletek a 11. oldalon

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.