Meghiúsult az ismétlés

Nem ismétlődik meg a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjének tavalyi szereposztása, ami példátlan lett volna a sorozat történetében; kedden a címvédő Manchester United kettős győzelemmel lépett túl a vártnál simábban az Arsenalon, tegnap pedig lényegesen kiélezettebb küzdelemben a Barcelona búcsúztatta a Chelsea-t.

Munkatársunktól
2009. 05. 16. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hetedik elődöntőjét vívta valamelyik nemzetközi kupában az Arsenal, de most először bukott el, miután a labdarúgó Bajnokok Ligája legjobb négy közötti angol párharcának visszavágóján saját otthonában, az Emirates-stadionban múlta felül 3-1-re a címvédő Manchester United. A londoni Ágyúsok végső győzelmi álmaik mellett 2004 áprilisa, 24 hazai BL-mérkőzés óta őrzött veretlenségüknek is búcsút mondhattak. Aki látta a felek mindkét mérkőzését, egyetérthet vele, hogy gyakorlatilag momentumaik sem akadtak, már a múlt héten az Old Traffordon beleszaladhattak volna egy kiadós verésbe, de ami késett, nem múlott.
Az Arsenal folyamatosan magabiztos nyilatkozatokat adó francia szakvezetője, Arsene Wenger ezúttal érthetően beletörődően beszélt: „Elégedetlen vagyok, mert csalódást okoztunk szurkolóinknak, akik egy diadalmas estében bíztak. Olyan csapat kapott el bennünket, amelyik művésze a gyilkolásnak, ha hibázol. Mi hibáztunk, ők meg éltek is az eséllyel.” Skót kollégája, Alex Ferguson csodájára járt saját csapatának, azon belül is az aranylabdás Cristiano Ronaldónak: „Egyszerűen lenyűgöző volt a gárda magabiztossága, Ronaldo különösen fantasztikusan játszott. Úgy gondoltam, hogy ma este szabadjára engedem őt, játsszon úgy és azt, ahogyan és amit akar. Kötöttségek nélkül, csúcsformában futballozott.” Ferguson még kímélte is a riválist – ellentétben Rosettivel, akinek szerinte a világ egyik legjobb bírójaként pontosan látnia kellett volna a büntető előtti esetet –, Patrice Evra, az MU hasfájás miatt lecserélt francia védője viszont már kevésbé: „Sokkal rutinosabbak vagyunk náluk, az első félidőben az a benyomásom támadt, hogy tizenegy férfi focizik tizenegy gyerek ellen” – nyilatkozta a párizsi Canal Plus televíziónak. Sikerével a Manchester United 12 esztendeje az első olyan csapat, amelyik a BL-cím megszerzését követő évben is döntőt játszhat. Ezt megelőzően a Juventusnak jött össze hasonló bravúr az 1996-os diadal után 1997-ben.
Hogy melyik gárda lesz az immár 25 BL-találkozón veretlen manchesteriek ellenfele Rómában, arra az első összecsapásán 0-0-ra végzett Chelsea és Barcelona tegnapi londoni visszavágója volt hivatott választ adni. A kilencedik percig szinte semmi érdemleges nem történt, ekkor azonban Essien bejelentkezett az év gólja címért: egy felpattanó labdát küldött 22 méterről, kapásból kapura, s a löket elemi erővel, a felső kapufáról vágódott Victor Valdés mögé. A találatot követően felpörgött a játék, elkezdett nyomni a Barca, mégis a hazaiak veszélyeztettek újra. Egy 16-oson belül történt szabálytalanságért kaptak az alapvonaltól két méterre szabadrúgást, amit Drogba kapura tekert, ám a vendégek kapusa reflexmozdulattal védett. A Barcelona többet birtokolta a labdát, de lövésekig is alig jutott.
A második félidő elején Anelka passzából Drogba került szembe az elfekvő kapussal, csakhogy lábon találta. A 67. percben Abidal vitatható kiállítása – Anelka elzuhant mellette, de nem tűnt buktatásnak az eset – apasztotta tovább a vendégek esélyeit, de a végén csattant az ostor. Essien hibáját kihasználva Iniesta a 93. percben bődületes gólt lőtt a bal felsőbe, így 1-1-gyel, idegenben lőtt góllal a Barca jutott a döntőbe, a londoniak pedig a sorsot és a norvég bírót kárhoztatták.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.