Külföldi maffia markában van Erzsébetváros?

Nem csupán néhány MSZP-s és SZDSZ-es politikus bűnszervezetének magánakciója, hanem hazai és külföldi alvilági körök felvásárlása állhat a gyanú szerint Erzsébetváros önkormányzatának milliárdos kárt okozó ingatlanpanama mögött – derült ki Hunvald György ügyvédjének a szocialista polgármester előzetes letartóztatását házi őrizetre módosító, ám elutasított kérelméből. A védő ma fellebbez.

2009. 06. 28. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Valóban lehetnek olyan személyi kapcsolatok a gyanúsítás tárgyát képező bűncselekmények bizonyos körében, amelyek alvilági körökhöz kapcsolódnak, olykor külföldi alvilági körökhöz, és valóban lehetnek olyan összefüggések, amelyek jelentős pénzügyi hátteret feltételeznek – írta a Központi Nyomozó Főügyészségnek címzett levelében Hunvald György, a bűnszervezet tagjaként súlyos bűncselekmények elkövetésével gyanúsított MSZP-s erzsébetvárosi polgármester ügyvédje.

*

Sebes Péter az erzsébetvárosi ingatlanpanama-ügyről elmondta: a még május elején beadott, a nyomozó hatóság és az elsőfokú bíróság által elutasított kérelmében azért kérte védence előzetes letartóztatásának házi őrizetre változtatását, mert szerinte esetében nem áll fenn a szökés, a bűnismétlés, az összebeszélés, illetve a nyomozó hatóság befolyásolásának veszélye.
Kérdésünkre, hogy mire gondolt, amikor a maffiózókkal való összefüggésben az írta: „az ügyészség esetenként mégsem teszi megkerülhetetlenné a legsúlyosabb személyi szabadságot korlátozó kényszerintézkedés fenntartását”, nevek említése nélkül közölte: vannak olyanok az ügyben, akiket meg sem gyanúsítottak, többen pedig szabadlábon vannak. Sebes Péter, aki ma nyújtja be fellebbezését, a kérelemben arra is kitért, hogy a hivatalosan 2008 októberében indított büntetőeljárást megelőzően évekig tartott a nyomozó hatóság titkosszolgálati eszközökkel folytatott információszerzése.
Fazekas Géza ügyészségi szóvivő a „gőzerővel zajló” nyomozás érdekében a pontos részletekről továbbra sem kívánt nyilatkozni. Úgy tudjuk, még a nyáron újabb MSZP-s és SZDSZ-es politikusokat gyanúsíthatnak meg az október 3-ig meghosszabbított büntetőeljárásban.
Az ügyészség tanulmányozta a Magyar Hírlap közelmúltban megjelent írását arról, hogy Hunvald, továbbá Gál György (SZDSZ) volt kerületi gazdasági bizottsági elnök és párttársa, Kardos Péter, a pénzügyi bizottság egykori vezetője mellett Devosa Gábor szocialista alpolgármester is részese lehet a nyomozásnak. A cikk szerint önkormányzati lakáshoz jutott előbb sógora, majd ő maga és felesége, az ingatlant pedig később busás haszonnal értékesítették. Devosa közölte: jogi lépéseket fontolgat a szerinte rágalmazó írás miatt.
Az eddigi nyomozás alapján tizenkét gyanúsított 2003-ban és 2004-ben – 16 önkormányzati ingatlan áron aluli eladásával – csaknem egymilliárdos kárt okozott az erzsébetvárosi önkormányzatnak, valamint további
1,6 milliárdos kár okozását kísérelték meg.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.