Valóban lehetnek olyan személyi kapcsolatok a gyanúsítás tárgyát képező bűncselekmények bizonyos körében, amelyek alvilági körökhöz kapcsolódnak, olykor külföldi alvilági körökhöz, és valóban lehetnek olyan összefüggések, amelyek jelentős pénzügyi hátteret feltételeznek – írta a Központi Nyomozó Főügyészségnek címzett levelében Hunvald György, a bűnszervezet tagjaként súlyos bűncselekmények elkövetésével gyanúsított MSZP-s erzsébetvárosi polgármester ügyvédje.
*
Sebes Péter az erzsébetvárosi ingatlanpanama-ügyről elmondta: a még május elején beadott, a nyomozó hatóság és az elsőfokú bíróság által elutasított kérelmében azért kérte védence előzetes letartóztatásának házi őrizetre változtatását, mert szerinte esetében nem áll fenn a szökés, a bűnismétlés, az összebeszélés, illetve a nyomozó hatóság befolyásolásának veszélye.
Kérdésünkre, hogy mire gondolt, amikor a maffiózókkal való összefüggésben az írta: „az ügyészség esetenként mégsem teszi megkerülhetetlenné a legsúlyosabb személyi szabadságot korlátozó kényszerintézkedés fenntartását”, nevek említése nélkül közölte: vannak olyanok az ügyben, akiket meg sem gyanúsítottak, többen pedig szabadlábon vannak. Sebes Péter, aki ma nyújtja be fellebbezését, a kérelemben arra is kitért, hogy a hivatalosan 2008 októberében indított büntetőeljárást megelőzően évekig tartott a nyomozó hatóság titkosszolgálati eszközökkel folytatott információszerzése.
Fazekas Géza ügyészségi szóvivő a „gőzerővel zajló” nyomozás érdekében a pontos részletekről továbbra sem kívánt nyilatkozni. Úgy tudjuk, még a nyáron újabb MSZP-s és SZDSZ-es politikusokat gyanúsíthatnak meg az október 3-ig meghosszabbított büntetőeljárásban.
Az ügyészség tanulmányozta a Magyar Hírlap közelmúltban megjelent írását arról, hogy Hunvald, továbbá Gál György (SZDSZ) volt kerületi gazdasági bizottsági elnök és párttársa, Kardos Péter, a pénzügyi bizottság egykori vezetője mellett Devosa Gábor szocialista alpolgármester is részese lehet a nyomozásnak. A cikk szerint önkormányzati lakáshoz jutott előbb sógora, majd ő maga és felesége, az ingatlant pedig később busás haszonnal értékesítették. Devosa közölte: jogi lépéseket fontolgat a szerinte rágalmazó írás miatt.
Az eddigi nyomozás alapján tizenkét gyanúsított 2003-ban és 2004-ben – 16 önkormányzati ingatlan áron aluli eladásával – csaknem egymilliárdos kárt okozott az erzsébetvárosi önkormányzatnak, valamint további
1,6 milliárdos kár okozását kísérelték meg.