Röviden

MN
2009. 07. 05. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem adunk adatot az EU-nak
Magyarország is szerepel azon huszonöt EU-tagállam között, amelyek a belföldi villamos- és földgázpiac uniós szabályzatait megsértették. Az Európai Bizottság szerint Magyarország nem közöl információt arról, hogy az előrejelzés szerint mennyi energiát kell majd szállítani és létrehozni. A földgáz esetében a meglévő szállítási kapacitásra és kihasználtságra hiányoznak a hosszú távú adatok. (L. I.)

Kevesebb adó folyhat be
A gazdasági visszaesés hatására idén több mint 900 milliárd forinttal kevesebb lesz az adóbevétel, mint amit tavaly szeptemberben terveztek – mondta tegnap Oszkó Péter pénzügyminiszter. Hozzátette: a bevételkiesést ezermilliárd forintos kiadáscsökkentéssel kompenzálja a kormány, a hiány így 3,8 százalékon belül marad. (MTI)

Kőolaj és földgáz a Duna mellett
Jelentős kőolaj- és földgázlelőhelyeket sejt a szlovák környezetvédelmi tárca a Dunamenti-síkságon, ezért feltérképezi a területen található lelőhelyek mennyiségét és minőségét – írta az Új Szó című felvidéki újság. A lap beszámolója szerint a kutatásra a szlovák kormány 35 millió eurót fordít. Az augusztusban kezdődő vizsgálódás első fázisában felszíni kutatásokat végeznek majd, a próbafúrásokra a második fázisban kerülhet sor. (MN)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.