Meglepetésre a válaszadók többsége lányt szeretne. Ez különösen fontos, hiszen Kínában a még jelenleg is életben lévő születési korlátozás miatt egy családnak csak egy gyermeke lehet, emiatt a többség, összhangban a hagyományokkal, eddig a fiúgyermek születését helyezte előnybe. A távol-keleti országban ugyanis mindig a férfi örököl, így a család vagyona megmarad és nem aprózódik el a hozomány okán. Az sem mellékes szempont, hogy Kínában csupán minden negyedik lakos rendelkezik biztosítással, így csak egy jól kereső férfi lesz képes eltartani szüleit idős korukban. Ma Kínában 32 millióval több férfi él, mint nő.
Ez komoly kihívás elé állította a kommunista pártot, hiszen maguknak párt találni képtelen emberek tömegével kellett számolnia, ami olyan komoly problémákkal járt, mint a nők elleni nemi erőszak, illetve a prostitúció térnyerése. Mára a tradíciók egyre inkább háttérbe szorulnak.
„A valóság az, hogy semmilyen különbség nincs lány- vagy fiú- gyermek vállalása között, ha a szülőknek támogatásra van szükségük, amit csak a városok szociális és egészségügyi rendszere képes biztosítani szemben az elmaradottabb vidékkel” – állítja Csen Jouhua (Chen Youhua) professzor, a Nanjingi Egyetem szociológusa. A szakértő szerint a társadalmi aszimmetria elérte csúcspontját, és ha lassan is, de visszatér az egyensúlyi helyzetbe. A nehéz anyagi körülmények és az egyre emelkedő mindennapi költségek is segítenek a férfilétszám növekedésének megállításában. A legtöbb házasságban a férfi családja felel a pár lakásának megvásárlásáért. Ezt nehezíti azonban, hogy Kína fontosabb városaiban 2007 és 2008 között hatvan százalékkal emelkedtek az ingatlanárak. Cseng Cicsen (Zheng Zizhen) népességkutató szerint is változik az általános felfogás, és a fiúgyermek preferálása háttérbe szorul majd egy jó minőségű, teljes lefedettségű egészségügy kiépítésével.
Öt gólpassz egy mérkőzésen – a magyar futballista berúgta az ajtót a Liverpoolban
