Napi sajtószemle

MN
2009. 08. 28. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

krónika
A kolozsvári lap cikkírója arra keresi a választ, miért vezeti már öt éve a romániai népszerűségi listákat Traian Basescu államfő. „A magyarázat a személyiségében keresendő, amely mindig a versenytársai fölé emeli. Hihető az, amit mond. Sok esetben nem a tartalom miatt, nem abból fakadóan, hogy a célközönség is hasonlóan gondolkodik, hanem a megjelenítés miatt. Basescu ugyanis képes meggyőzni, személyisége hitelesít. Folyamatosan azt az érzést árasztja, hogy nem akar másnak látszani, mint amilyen. Gesztusai, megnyilvánulásai rá illenek, rá vallanak. Ez a tulajdonság hiányzik a leginkább ellenjelöltjeiből. Elég, ha csak Kelemen Hunorra vetünk egy pillantást. Jóllehet, az RMDSZ jelöltjének az üzenetei tartalmukban sokkal közelebb állnak hozzánk, azok mégis a leggyakrabban megmosolyogtatnak. A magyar jelölt minden mondatában érezhető valami disszonancia” – írja Gazda Árpád.


GIOROVISION.com
Minszkben újabb fehérorosz–venezuelai energetikai egyezményt kötöttek az ágazati együttműködés erősítéséről, írta az ellenzéki venezuelai tévécsatorna portálja. Az írás emlékeztette olvasóit, Lukasenko fehérorosz elnök abban érdekelt, hogy részt vehessen a venezuelai nyersolaj- és földgázmezők kitermelésében, cserébe a szovjet korszakból megörökölt hadiipari termékeket tudja felajánlani.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.