Az elmúlt napokban két jelentős összecsapás volt fiatal mozlimok és iszlámellenesek között. Birminghamben az Angol Védelmi Szövetség (EDL) tagjai rendeztek felvonulást azzal a jelszóval, hogy „Pusztuljanak a terroristák az utcáinkról!”. A mozlim ellentüntetők „Le a fasiszta csőcselékkel!” felkiáltással támadtak a tüntetőkre. Az utcai csatának a rendőrök vetettek véget. Az EDL tagjai közül sokan futballhuligánok. Eredetileg Lutonban verbuválódtak, amikor szélsőséges mozlim tüntetők a lakosság nagy felháborodására Afganisztánból hazatért brit katonákat gyaláztak egy díszszemlén.
A birminghamihez hasonló jelenetek játszódtak le a hét végén London Harrow nevű negyedében, ahol a Véget vetni Európa iszlamizálódásának nevű szervezet tagjai vonultak ki egy most épülő mecset elé, hogy tiltakozó gyűlést tartsanak. Több száz mozlim és antifasiszta ellentüntető támadt rájuk, míg végül a rohamrendőrségnek kellett feloszlatnia a kétezer főnyi tömeget.
Angliában nem ritka jelenség az összetűzés iszlámellenes csoportok és radikális iszlamisták között. Mindkét oldal a másikat nevezi szélsőségesnek, és az iszlámellenes csoportokat a nem muzulmán britek többsége fasisztának tartja.

A rendőrség ismét betiltotta a Pride-felvonulást