Két utas inzultált, majd egyikük megvert egy buszsofőrt, közben a jármű egyik utasa rosszul lett, és meghalt pénteken este Budapesten. Mint a BRFK sajtóügyeletén megtudtuk, a 160-as autóbusz vezetője a Forrásliget lakópark megállóban lefékezett, majd miután az utasok le- és felszálltak, becsukta az ajtókat, és indulni készült. Ekkor odalépett a fülkéjéhez egy negyven év körüli férfi és egy nő. Kiabálni kezdtek vele, hogy nyissa ki az ajtót, majd a férfi bezúzta a fülkét védő átlátszó műanyagot, és megütötte a buszvezetőt, végül lemenekültek a buszról. Ezután derült ki, hogy a támadás közben egy hetvenöt éves utas rosszul lett. A sofőr mentőt hívott, de már késő volt, a férfi életét vesztette. A rendőrség szerint nincs összefüggés a buszsofőr elleni támadás és az utas halála között. Ezért rongálás és közfeladatot ellátó személy elleni erőszak miatt indítanak eljárást.
A BKV közleményt adott ki az esetről. „Mivel mindezt nem kívánjuk tétlenül nézni, a BKV Zrt. vezetősége keresi a megoldást arra, hogy minél hamarabb kiépülhessen az a zártláncú, fedélzeti kamerarendszer, amely a járműveink belsejében történteket rögzítené – természetesen szem előtt tartva minden vonatkozó törvényi és adatvédelmi előírást.”
Az elmúlt másfél évben megszaporodtak az ellenőrök és buszsofőrök elleni támadások. A BKV augusztusban közölte, a jelenlegi jogi környezet – bár nem egyértelmű – megfelelő ahhoz, hogy a társaság járművein utasteret figyelő kamerákat helyezzenek el. Jóri András adatvédelmi ombudsman hivatala szerint korlátozottan kamerázhatók be a BKV közlekedési eszközei. Csak a jármű vezetőjének önkéntes hozzájárulásával és kizárólag az ő munkavégzési helyén van mód kamera működtetésére, az utasok megfigyelése csak törvényi szintű jogalap megléte esetén lehetséges.
Világhatalom adhat háttértámogatást Oroszországnak
