T O T Ó

MN
2009. 10. 03. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egy mérkőzés híján a Bundesliga komplett fordulója, valamint a Série A hat összecsapása kapott helyet a 39. heti totón, a kínálat tehát megfelel a papírformának. A meccsek kapcsán ilyesmiről már bajosabb beszélni, annál is inkább, mert két, tipikusan háromesélyes találkozó szerepel a szelvényen. Az egyik a Hamburg–Bayern München parti, észak csatája dél ellen, az egyébként is állandó presztízsvetélkedés most megfejelve azzal, hogy a Hamburg a listavezető, és halovány rajt után magára talált a Bayern is. Mégis a vendégsikert tartjuk legkevésbé valószínűnek, és mert három esélyt továbbra sem játszunk, tippünk 1, X. Olaszországban a Sampdoria–Internazionale rangadó végkimenetele megjósolhatatlan, hiszen a genovaiak százszázalékos teljesítménnyel állnak a tabella élén, és a címvédő milánóiak is csupán egyszer botlottak, akkor is csak döntetlen erejéig. Úgy érezzük, minimum arra most is jók.
A fixekkel sincs könnyű dolgunk. A Wolfsburg valószínűleg legyűri a Hannovert, a legutóbb Berlinben tarolt Freiburg is favorit az idegenben eddig csak egy pontot csípett Mönchengladbach ellen. A második Juventus nyilvánvalóan jobb a Bolognánál, a Palermo római vereségére azért is fogadhatunk, mert inkább otthon vitézkedik, de ez még mindig csak négy egy esély. Az ötödik már kockázatosabbnak tűnik, mert a Werder Bremen–Mainz rivalizálásban általában brémai sikerrel kalkulálunk, csakhogy ezúttal a nyolcadik várja az ötödiket. Az Udinese–Genoa párosításnál az int óvatosságra, hogy a ligúriaiak három győzelemmel kezdtek, igaz, legutóbb kikaptak 3-1-re Veronában a Chievótól.

39. heti totótippjeink:
1. Bremen–Mainz 1
2. Dortmund–Schalke 1, X
3. Frankfurt–Stuttgart 1, X
4. Köln–Leverkusen X, 2
5. Wolfsburg–Hannover 1
6. Hamburg–B. München 1, X
7. Freiburg–’Gladbach 1
8. Sampdoria–Inter X, 2
9. Livorno–Fiorentina X, 2
10. Catania–Roma X, 2
11. Juventus–Bologna 1
12. Lazio–Palermo 1
13. Udinese–Genoa 1
14. Hoffenheim–Hertha X

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.