Kampányígéretek az MSZP-től

Az MSZP nem korrupt párt! – jelentette ki Szekeres Imre a Népszabadságnak adott interjújában. Az elnökhelyettes szerint ugyanakkor a szocialisták között is vannak olyanok, „akik nem képesek ellenállni a csábításnak”. Beszélt a kampányüzenetekről, és arról, hogy mindent megtesznek korábbi támogatóik visszaszerzéséért.

Török László
2010. 01. 11. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szekeres Imre szerint az MSZP-nek nem elég csak racionálisan közelíteni a választókhoz, az embereket emocionálisan is meg kell szólítaniuk, aminek alapja a hitelesség. Azzal kapcsolatban, hogy a párt hitelessége az utóbbi időszakban gyengült, kijelentette: „az MSZP nem korrupt párt” Megjegyezte ugyanakkor: miként az élet minden területén, a pártban is vannak korrupt emberek, akik „nem képesek ellenállni csábításoknak”.
A szocialisták elnökhelyettese szerint az ellenzék nyolc éven át mindent elutasító, destruktív, szinte polgárháborús mentalitást képviselt. Elmondta azt is, hogy a kampányban megpróbálnak hatni a választók józan ítélőképességére, hiszen ez nem egy „tönkretett ország”, hidak, autópályák és szennyvíztisztítók is épültek. Szerinte aki nem ismeri el az eredményeket, az hazudik. A kampányban a következőkre kívánják felhívni a figyelmet a szocialisták: a munkanélküli-segély időtartamának meghosszabbítása, a pályakezdő diplomások segítése, a munkahelyteremtő és -megőrző programokra, az új nyugdíjkorrekciós programra. Beszélnek majd arról is, hogy 2012-től ismét az inflációnak megfelelő mértékben emelkedik a családi pótlék és 2011-től négy év alatt 12-15 százalékos reálbér-emelkedésre lehet számítani.
Mesterházy Attila, az MSZP miniszterelnök-jelöltje az RTL Klub híradójának nyilatkozva úgy fogalmazott: 2010-es év választási év, és az azt jellemző felfokozott politikai érzelmek ellenére bízik abban, hogy lehetséges lesz az együttműködés. A magyar nemzetnek összefogásra van szükség ahhoz, hogy „ötről hatra” jusson – tette hozzá.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.