Megtanulják!
Ludwig
A szaktárca utasítására – nyilván az egészségügyi reform részeként – kötelező továbbképzésre kell mennie csaknem kétszáz szak- és háziorvosnak, mert drágább gyógyszert írtak fel a megengedettnél. Ez a módszer nem új, a klasszikus kommunista időkben átnevelésnek hívták, és „bentlakásos” volt.
Halál a vasműben
Rakodás közben meghalt a munkagép kezelője tegnap Dunaújvárosban a vasmű 2-es nagyolvasztójánál. A gép az iparvágányon állt, amikor egy salakot szállító szerelvény mozdonya nekiment. (MTI)
Kislányt molesztált
Gyermek sérelmére elkövetett szemérem elleni erőszak miatt őrizetbe vett a rendőrség egy 25 éves nyírbátori férfit. A gyanúsított pénteken társával egy 11 éves kislányt a közeli bódéba kényszerített, ott késsel fenyegette, lehúzta a nadrágját és olyan erőszakosan fogdosta, hogy a lány megsérült. (MTI)
Civil Akadémia
Dr. Ángyán József egyetemi tanár, országgyűlési képviselő a néppárti agrár- és vidékpolitika programjáról, dr. Botos Katalin közgazdász, egyetemi tanár a rendszerváltástól rendszerváltozásig tartó gazdaságtörténetről tart előadást csütörtökön 18 órától a Civil Akadémián. Helyszín: Polgárok Háza (Budapest VIII., Visi Imre u. 6.). (MN)

Berobbant a klímaszezon, így spórolhat rengeteg pénzt