Elveszítheti a hitelét Szerbia
Szerbia elveszítheti világbanki hitelét, ha nem gondoskodik a hatékonyabb felhasználásról – jelentette ki a Simon Grey, a Világbank szerbiai képviseletének vezetője. A szakember szerint erre az évre a Világbank egyetlen új beruházási kölcsönt sem fog jóváhagyni a már megszavazott, belgrádi költségvetés támogatására szánt kétszázmillió dolláron felül. (MTI)
Csökken az üzemanyagár
Csökkenti bruttó két forinttal a benzin és három forinttal a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi árát szerdán
a Mol Nyrt. A benzin átlagára így 315 forintra, a gázolajé 294 forintra mérséklődik. A múlt héten az olajtársaság nem változtatott az áron, két hete viszont a benzin árát négy forinttal, a gázolajét három forinttal emelte, amivel a benzinár megismételte 2008. júniusi történelmi csúcsát, azaz átlagára 317 forintra nőtt. (MTI)
A lóversenyzésért tüntettek Fábryék
Fábry Sándor és vele együtt mintegy kétszáz ember tiltakozott a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő épületénél tegnap az ügetőversenynapok számának csökkentése ellen. Mint a Magyar Ügetőló-futtatók Egyesülete az átadott petícióban jelezte, a tavalyi 48 versenynap helyett idén az üzleti terv szerint már csak 35-öt rendez a Nemzeti Lóverseny Kft. (MN)

Berobbant a klímaszezon, így spórolhat rengeteg pénzt