Horváth Csabát jelölték
Az MSZP fővárosi küldöttértekezlete tegnapi titkos szavazásán Horváth Csabát választották a párt főpolgármester-jelöltjének – jelentette be Burány Sándor, az MSZP budapesti elnöke. A jelölt 132 igen szavazatot kapott 12 nem ellenében. A párt fővárosi közgyűlési listáját 118 igennel és 26 nemmel fogadták el. Az MSZP nyolc év után állít újra önálló főpolgármester-jelöltet az őszi helyhatósági választásokon. (MTI)
Két pillér a közoktatásban
A következő kormányra vár, hogy a központi költségvetés, az állam nagyobb szerepet vállaljon a közoktatásban – jelentette ki Pokorni Zoltán, a Fidesz alelnöke miskolci sajtótájékoztatóján. Mint mondta, a magyar közoktatást elviekben két pillérnek kellene tartania. Az egyik a központi költségvetés, a másik az önkormányzat. Az egyik tartóoszlop azonban „szép csendben lelépett, és rátolta a súlyt a másik vállára” – tette hozzá. Úgy fogalmazott, hogy nyolc évvel ezelőtt egy elsős gyermek finanszírozására 185 ezer forintot szánt a költségvetés, azóta – mivel jócskán inflálódott a forint – ennek az összegnek több mint 300 ezer forintnak kellene lennie. Most január elsejével módosultak a normatívák: nem háromszázezer egy elsős gyerek normatív támogatása, hanem 132 ezer forint, „ami nagyon durva, több mint ötvenezer forinttal kevesebb, mint nyolc évvel ezelőtt volt” – mondta a politikus. (T. L. L.)
Még három hétig lehet jelentkezni
Március 19-ig jelentkezhetnek a külképviseleti névjegyzékbe azok a választójoggal rendelkező magyar állampolgárok, akik az áprilisi országgyűlési választás napjaiban nem tartózkodnak Magyarországon. Az első fordulóra eddig több mint kétezren jelentkeztek. A választópolgárok 89 külképviseleten adhatják le voksukat. (MTI)
Ironman
A jogállamiság útjára való visszatérésre, valamint a szabadságjogok ellen vétő hivatali és rendőri vezetők kemény elszámoltatására tett ígéretet Gaudi-Nagy Tamás jogász, a Jobbik tegnap bemutatott igazságügyi- és önkormányzatiminiszter-jelöltje. A Vona Gábor pártelnök által az igazságügy „ironmanjeként” bemutatott jelölt hangsúlyozta: a jelenlegi „elnyomó” jogalkotásban és jogalkalmazásban kettős mérce figyelhető meg, és a határozott bírálatot megfogalmazó politikai ellenzékkel szemben „folyamatosan bunkósbotként használják a jogot”. Hozzátette: a Jobbik kormányra kerülése esetén közkegyelmet is kilátásba helyez azon „politikai elítélteknek”, akik „hősies módon kezet mertek emelni” a Szabadság téri „szovjet szörnyemlékműre”. (MTI)
Egy-egy ajánlószelvény
Ketten is nyilvántartásba akarták vetetni magukat az Internetes Demokrácia Pártja színeiben országgyűlési képviselőjelöltként Gyöngyösön. A választási bizottság mindkettőjük esetében elutasította a kérést, mert nem volt a törvényben meghatározott 750 ajánlószelvényük. Bognár Attila és Kárpáti Zoltánné egyaránt csupán egy-egy ajánlószelvénynyel rendelkezett. A szelvényeket egymás számára töltötték ki. A választási bizottság nem a többes jelölés miatt utasította el a kérésüket, hogy jelöltként vegyék nyilvántartásba őket, hanem azért, mert nem volt meg a kellő számú ajánlószelvényük. (MTI)

Ennyi vizet kell innod naponta, hogy üde legyen a bőröd