Csúcsra törhet a benzinár
Piaci elemzők szerint a héten újabb üzemanyagár-emelés jön, s a benzin ára új történelmi csúcsot ér el. Elemzők a görög fejleményekkel és az euró dollárral szembeni gyengülésével indokolták várakozásukat. Az Info Rádiónak nyilatkozó Mosonyi György, a Mol Nyrt. vezérigazgatója szintén növekvő olaj-árakat vár. (MTI)
Bankot venne az OTP
Több országban is keresi a terjeszkedés lehetőségét az OTP, amely Magyarországon is vizsgálja egy kisebb bank megvásárlását. Csányi Sándor a pénzintézet múlt pénteki közgyűlése után konkrétumokat nem mondott, mint fogalmazott, van, ahol csak érdeklődnek, van, ahol átvilágítanak, és van, ahol tárgyalnak. (MTI)
Nehéz helyzetben a szerencsejáték-ipar
Egyre lehetetlenebb helyzetbe kerül a szerencsejáték-ipar: tavaly a nyerőgépek üzemeltetéséből származó adóbevétel több mint nyolcmilliárd forinttal csökkent, a nyerőautomaták száma több ezerrel lett kevesebb – közölte a Magyar Szerencsejáték-szövetség, amely szerint az ágazatot a nyerőgépek üzemeltetőire kirótt terhek is nehéz helyzetbe hozzák. (MTI)

Eltűnt pásztói nőt keres a rendőrség