Röviden

MTI
2010. 05. 14. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Okinaván tartják az amerikai bázist
Tokió. A japán kormányfő szerint „lehetetlen” a kulcsfontosságú amerikai támaszpont teljes elköltöztetése az ázsiai országhoz tartozó Okinava szigetéről. Hatojama Jukio tavaly szeptemberi hivatalba lépése óta most, tegnap ismerte el először hivatalosan, hogy a Japánban állomásozó 49 ezer amerikai katona több mint felét befogadó Futenma haditengerészeti támaszpont egy részének Okinaván kell maradnia. (MTI)

Szlovén népszavazás
Ljubljana. Június 6-án tartják a népszavazást Szlovéniában a Horvátországgal fennálló határvita ügyében a ljubljanai parlament hétfő esti döntése értelmében. A képviselőknek mintegy hétórás vitá után sikerült egyhangúlag megegyezniük a kérdésben. A referendum kérdése a következő: „Egyetért-e azzal, hogy a szlovén parlament által 2010. április 19-én jóváhagyott törvény érvénybe lépjen, amely a Szlovén és a Horvát Köztársaság közötti, döntőbíróságra vonatkozó megállapodás ratifikálásáról rendelkezik?” (MTI)

Elmaradt értesítés
Varsó. A lengyel katonai meteorológusok tudtak a Szmolenszk térségében április 10-én uralkodó rossz időjárási viszonyokról, de nem értesítették erről a Lech Kaczynski elnököt és kíséretét szállító repülőgép személyzetét – írta a Rzeczpospolita lengyel napilap. Az elnöki gép pilótái utoljára a reggel 5 órai állapotokra vonatkozó
– már idejétmúlt – jelentést kapták meg, mielőtt felszálltak a varsói Okecie katonai repülőtérről. (MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.