Újabb elítélt rendőr

Munkatársunktól
2010. 05. 16. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Lopás miatt első fokon, nem jogerősen egy év fogházbüntetésre ítélte szerdán a Pesti Központi Kerületi Bíróság azt a rendőrt, aki 2006. október 23-án egy brutálisan bántalmazott, több rendőr által letepert, s így védekezésre képtelen férfi telefonját zsebre tette, majd eladta egyik kollégájának. Az ítélet szerint K. Csaba esetében a fogházbüntetés végrehajtását két év próbaidőre felfüggesztették. A bíróság a vádlott vonatkozásában 10 ezer forint erejéig vagyonelkobzást rendelt el, továbbá kötelezte K. Csabát, hogy kártérítés címén fizessen meg 18500 forintot.
Az ítélet kitér arra is, hogy az összeget meghaladó kártérítést a sértett polgári jogi úton követelhet.
Amint arról korábban beszámoltunk, a volt készenléti rendőrt eredetileg az ügyészség jogtalan elsajátítás vétségével vádolta, azonban tavaly januárban a vádat ejtették, miután az igazságügyi szakértő megállapította, hogy a telefon értéke nem éri el a bűncselekmény értékhatárát, a húszezer forintot, szabálysértésként viszont az ügy két év után elévült. A vádejtés nyomán a sértett, M. Balázs pótmagánvádas eljárást kezdeményezett a rendőr ellen.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.