Későn indult be a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX tegnap 342,31 pontos, 1,55 százalékos csökkenéssel, 21 761,11 ponton zárt. A részvénypiac forgalma 27,0 milliárd forintot tett ki.

Munkatársunktól
2010. 06. 11. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nagyot esett a londoni kereskedésben a British Petrol (BP) papírjainak árfolyama, s ez negatívan befolyásolta az olajszektor piaci hangulatát, amely aztán általános pesszimizmust okozott – tájékoztatta a távirati irodát tegnap Sőre Balázs. A Buda-Cash Brókerház Zrt. határidős üzletkötője elmondta, hogy a BP 17 százalékos csökkenéssel fejezte be a kereskedést. A részvény árfolyama azért gyengült, mert kudarccal végződött a társaság múlt hét közepén kezdett kísérlete az olajszivárgás elfojtására a Mexikói-öbölben. A gyengülés az amerikai piacok nyitásáig tartott, s az amerikai tőzsdéken uralkodó pozitív befektetői hangulat az európai börzéken is éreztette hatását, így azok többségükben napi maximumuk közelében zártak.
A Mol ára 350 forinttal, 1,91 százalékkal, 18 ezer forintra csökkent, 4,1 milliárd forintos forgalomban. A Lukoil orosz magáncég megvásárolná a Moltól a magyar vállalatnak az INA horvát olajtársaságban meglévő részesedését, megoldva ezzel egy szerb–horvát jogvitát – írta tegnap a Danas című belgrádi lap. Az évekre visszanyúló – 2002-ben felfüggesztett, de hétfőn Belgrádban folytatódott – per tárgya a Lukoil tulajdonában lévő szerb Beopetrol vállalat tulajdonlása. Az OTP árfolyama 170 forinttal, 2,94 százalékkal, 5610 forintra esett, forgalma 20,2 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom 7 forinttal, 1,00 százalékkal, 692 forintra gyengült, forgalma 779,9 millió forint volt. A Richter 95 forinttal, 0,23 százalékkal, 41 450 forintra erősödött, a részvények forgalma 1,5 milliárd forintot ért el. Az Egis ára 213,1 millió forintos forgalom mellett 105 forinttal, 0,54 százalékkal, 19 490 forintra csökkent. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1994,70 ponton zárt kedden, ez 25,77 pontos, 1,28 százalékos csökkenés a hétfői záráshoz viszonyítva. Az eurót délután fél öt előtt 275,34 forinton jegyezték a bankközi kereskedelemben a délelőtt fél tízkor tartott 276,85 forintos és a hétfő délután négy órai 275,20 forintos jegyzés után.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.