A nemzeti összetartozás napjáról holnap történelmi és néprajzi vetélkedővel, tájismereti konferenciával, kiállításmegnyitókkal, szoboravatással emlékeznek meg Várpalotán.
A Trianon Múzeumban rendezendő vetélkedő zsűrijének elnöke Raffay Ernő történész lesz. A Thury-várban délelőtt tízkor kezdődik az összetartozás napi megemlékezés, amelyen beszédet mond Halász János, a Nemzeti Erőforrások Minisztériumának államtitkára. Ugyanitt kezdődik a magyar tájakat a kutatások tükrében bemutató nyilvános tanácskozás. Délután műsort ad a Jávor Pál Nemzeti Cigányzenekar és a Bénye-Káva Általános Iskola gyermekcsapata, majd Fónagy János államtitkár beszédével Szervátiusz Tibor Trianon című szobrát avatják fel. Elszakított magyar gyógyfürdők Pöstyéntől Herkulesfürdőig, A magyar vasutak szétdarabolása 1918–1920, Civitas Fortissima – A legbátrabb város, Balassagyarmat és a „csehkiverés” 1919, Felszabadult városaink közgyűlései 1938– 1941 – Dr. Sass Elemér hagyatéka, valamint Szeleczky Zita-emléksarok címmel kiállítások nyílnak Várpalotán a nemzeti öszszetartozás napján.
IGAZSÁGOT MAGYARORSZÁGNAK! Huszka Jenőnek szinte sosem játszott műve a Kossuth levele, amelyben elhangzik: Igazságot Magyarországnak! Sok Juhász Gyula-kötetben hiába keresnénk a költő Trianon című versét. Liszt Ferenc, József Attila, Erkel Ferenc, Reményik Sándor, Kacsóh Pongrácz és Wass Albert alkotásaival együtt e művek is felhangzanak vasárnap este héttől a ferencvárosi Szent Kereszt-templomban (IX., Üllői út 145.), ahol az este hat órai szentmise után, amelyet Kerényi Lajos atya celebrál, Trianon-hangversenyt rendeznek a szégyenteljes diktátum aláírásának kilencvenedik évfordulója alkalmából. – A műsorba olyan műveket válogattunk, amelyek a hazaszeretetről, az ország értékeinek megóvásáról szólnak – mondta a programról a szervező, Kovács Gergely kürtművész. A koncerten közreműködik a Kodály Zoltán Férfikar, vezényel Pálinkás Péter karnagy, a rendezvény védnökei Bácskai János és Vas Imre országgyűlési képviselők. (T. G.)

Ezt kevesen tudták: 100 kiló alatt otthon is lehet temetni